Покупка телевізора для більшості сімей – це відчутна витрата коштів. І проблема не стільки в ціні самого приладу, скільки в тому, що вибір часто робиться без розуміння основних характеристик. А якщо консультант порадив просто дорожчу модель замість того, щоб зрозуміти ваші потреби? У такому випадку переплата неминуча. Щоб придбати модель з оптимальним співвідношенням ціни та якості, потрібно розібратись з кількома параметрами.
Діагональ
Це той випадок, коли розмір дійсно має значення. Перш ніж купити новий телевізор, потрібно виміряти місце, яке ви виділили під нього в кімнаті. І обов’язково – відстань до місця перегляду (дивану, ліжка). Оптимально, коли цей показник дорівнює 2,5-3 діагоналям ТВ.
Екран
Коли ви визначились із необхідною діагоналлю, переходьте до вибору матриці екрана. За типом підсвічування розрізняють такі дисплеї:
- LED – підсвічування відбувається за допомогою світлодіодів. Принцип такий: світло проходить крізь рідкокристалічну матрицю, а електроніка телевізора визначає, яку кількість потрібно пропустити на кожній окремій ділянці. Мінус таких екранів – неможливість відобразити справжній чорний колір через постійне підсвічування.
- OLED – технологія побудована на використанні органічних світлодіодів. Картинка більш яскрава та контрастна, оскільки діоди світяться не по всій площині, а лише в потрібному місті екрана. Товщина такого пристрою може бути мінімальною. Технологію розробила і представила компанія LG, але використовують її і інші бренди.
- QLED – новітня технологія від Samsung, в основі якої лежить світлодіодне підсвічування на квантових точках. Видає таке ж насичене й контрастне зображення, як OLED, але споживає мінімум електроенергії.
- NanoCell – це підсвітка від LG, яка передбачає напилення наночастинками на поверхню екрана. Вони роблять зображення більш яскравим та контрастним. Плюс таких моделей в тому, що їх можна дивитись під будь-яким кутом.
Якість зображення залежить не лише від підсвічування, а й роздільної здатності.
Роздільна здатність
Чим більше пікселів по горизонталі та вертикалі на екрані, тим кращим буде зображення. Найпопулярнішою на сьогоднішній день є роздільна здатність 3840×2160 пікселів з маркетинговими назвами 4K або Ultra HD. У такій якості випускається безліч контенту на YouTube, стрімінгові сервіси (Netflix, Sweet TV, Megogo) теж переходять на цей формат.
Досі популярна роздільна здатність Full HD, але вона застаріває й переважно використовується в моделях з невеликою діагоналлю – до 32 дюймів, де різниця між нею та 4K не буде помітною.
Якщо купувати телевізор на перспективу й не маючи обмежень в бюджеті, можна дивитись на роздільну здатність 8К. На 2022 рік це найкращий параметр з можливих, але контенту в такій якості поки що мало.
Коли ви знаєте, на які параметри варто звертати увагу, можна відправлятись за покупками, не боячись витратити зайве. Телевізори будь-якої цінової категорії та з різними характеристиками можна знайти в каталозі allo.ua у Львові. Тут ви отримаєте гарантію на кожен товар, вигідні акції та пропозиції, а також зручні варіанти оплати й доставки.