Ловля риби чи полювання в холодний період року – серйозне випробування. Через тривале перебування при низькій температурі в некомфортному одязі можна отримати обмороження, переохолодження, загострення хронічних захворювань. Щоб процес приносив лише задоволення, потрібно правильно вибрати зимове взуття і костюм для риболовлі. Краще купувати одяг комплектом, так буде дешевше і простіше. Радимо звернутись до виробника костюмів камотек – https://camotec.ua/kostyumi-c118/dlya-ribolovli-t91/ На що слід звернути увагу при покупці у будь-який сезон?
Особливості тканини
Одяг для риболовлі в холодну пору повинен бути:
- Стійким до води. На річці чи озері навіть у гарну погоду не уникнути бризок, тому рибальський костюм не повинен намокати. В разі падіння людини у воду одяг повинен захистити від миттєвого переохолодження.
- Відводити вологу назовні. Тканина не повинна бути як «термос». Під час переходів та активних рухів піт має відводитись назовні.
- Стійкими до забруднень. Щоб жир, слиз та інший бруд не налипали на тканину, на неї наносять олеофобне покриття. Це забезпечує тривалий привабливий вигляд костюма.
Оптимальний варіант – мембранні тканини. Вони не промокають, надійно захищають рибалку від дощу, снігу, поривів вітру. Також підійдуть інші тканини з водовідштовхувальними властивостями: нейлон, поліестер. Вони міцні, довговічні, з них легко видалити забруднення.
Деталі на одязі
Дизайн одягу, додаткові елементи зроблять його зручним. При виборі екіпірування слід звернути увагу на такі деталі:
- Кишені. Їх має бути багато, щоб розмістити коробки, приманки, ніж, телефон. На кишенях повинні бути застібки чи липучки, щоб при нахилянні нічого не випало. На куртці з кожного боку повинні бути дві великі кишені, щоб ховати та гріти руки. Зручно, коли на штанях теж є бокові кишені для різних дрібниць.
- Комір та капюшон. Це основний захист для голови, шиї та вух від поривів вітру. Зручно, коли капюшон відстібається. Він не повинен бути занадто «мілким», щоб легко надягався на шапку.
- Застібки, липучки, затяжки. З їх допомогою костюм для риболовлі можна підігнати під себе, відрегулювати в залежності від одягу під костюмом.
- Шви. Всі шви на одязі мають бути проклеєними, щоб через них не просочилась волога, не продував вітер.
Деякі моделі мають додаткові елементи у вигляді прогумованих наколінників, зафіксованих на одязі чи тих, що знімаються. Ще одне корисне оснащення – світловідбивні деталі, оскільки взимку рано темніє.
Відведення тепла та вологи
Для зимової риболовні потрібен костюм з шаром теплоізоляційного матеріалу. Він не дасть замерзнути та стане додатковим захистом від вітру. Зимовий одяг має підкладку з флісу, покриття з поліуретану. Але деякі моделі мають багато вставок, які не пропускають повітря. Для тих, хто сильно пітніє, не дуже мерзне, не любить сидіти на одному місці, не варто обирати моделі з нагрудниками. Краще придивитись до куртки з сітчастими вставками всередині, отворами для вентиляції. Гарна ідея – куртка «2 в 1», тобто з двох деталей, які не з’єднані між собою. Тоді верхню чи нижню частину можна зняти, регулюючи відведення тепла.
Правильна довжина і розмір
Для правильного вибору розміру варто знати обхват грудей та талії (замір роблять поверх термобілизни, футболки) та зріст. Варто проконсультуватись в магазині, бо у кожного бренду посадка трохи відрізняється, може бути своє специфічне маркування розмірів.
Окрім підходящого розміру, варто звернути увагу на довжину куртки. Якщо вона занадто довга, це ускладнить рух під час активного відпочинку. Якщо занадто коротка, то під час сидіння чи присідання поперек буде переохолоджуватись. Щоб цього не відбувалося, варто обирати комплекти зі штанами з високою талією, у вигляді напівкомбінезону.
Відмінно підходять для туризму. Можливо до таких сезонних костюмів підібрати гарне необхідне приладдя – рюкзаки, сумки та інше.