Середа, 24 Квітня, 2024

Історія появи «Starlink» у місті Житомирі

Чи знаєте ви, який шлях був пройдений перед тим, як «Starlink» з’явився в Україні, а згодом і в Житомирі? Коли прибула перша партія? Як ним користуються та хто це може робити? Про все це розповість Житомир Майбутнього.

Що відомо про «Starlink»?

Це відомий проєкт «SpaceX» Ілона Маска, розробка котрого розпочалася ще в 2015 році. В травні 2019 року були запущені 60-прототипів — це була перша група. Обсяг капіталовкладень в проєкт оцінюють в 20-30 мільярдів доларів.

Що собою представляють супутники «Starlink»? Це плоска панель, вага котрої досягає 295 кг. Вона оснащена за допомогою електростатичного двигуна, працює на криптоніті. Супутники можуть не лише підніматися на орбіту, але й маневрувати в космосі. Ще одна перевага таких розробок в тому, що супутники можуть сходити з орбіти. Серед особливостей пристрою виділяють наступне:

  • супутники обладнані за допомогою однієї сонячної батареї;
  • присутні чотири фазовані антенні решітки;
  • є датчики орієнтації за зірками.

Послуги «Starlink»

Якщо українці раніше не розуміли важливості розвитку даного сегменту, то війна лише підкреслила цю необхідність. Гвінн Шотвелл, президент «SpaceX» неодноразово зазначала, що попит на інтернет-послуги компанії високі. А якщо більш конкретніше, то попит значно перевищує реальні можливості. Все це стало поштовхом для розширення групи до 30 тисяч супутників.

Опираються розвитку компанії здебільшого представники Китаю. Їх основний аргумент полягає в тому, що угрупування супутників «Starlink» стане згодом «космічним сміттям». Опоненти переконані, що це перепона для нормальної роботи інших апаратів.

Відповідь «SpaceX» не забарилася, котрі назвали джерелом сміття — випробовування протисупутникової системи. Якщо пригадати, то такі процедури проводила в листопаді 2021 року країна-терорист росія. Ще тоді Гвінн Шотвелл наголошувала на забороні таких випробовувань.

Зміна пріоритетів «SpaceX»

Дійсно, з початку війни в Україні пріоритет кіберзахисту для відомих супутників змінився на спроби глушіння сигналу. В цьому допомогло оновлення ПЗ, завдяки встановленню котрого з’явилася можливість обходити перешкоди.

Не має офіційної інформації стосовно того, скільки терміналів «Starlink» знаходиться в Україні. І це цілком розумна міра з боку «SpaceX» та представників Уряду України.

«SpaceX» та «Starlink»

Це поняття, які стали знайомі кожному українцю після початку повномасштабної війни. Ілон Маск не зміг залишитися осторонь. Зміни стосувалися ПЗ, таким чином, з’явилася можливість використовувати термінали тоді, коли транспорт рухається, ще й заряджати їх від автоприкурювача. В компанії закликали обережно користуватися терміналом, адже вони можуть бути мішенню.

Варто додати, що ще до публічного прохання Міністра цифрової трансформації України надіслати на територію термінали «Starlink», компанія півтора місяці працювала задля того, щоб отримати дозвіл від уряду задля надання послуг в нашій країні. Процес затягувався лише через очікування офіційного листа з дозволом. До 24 лютого такий дозвіл не надійшов, а після прохання Михайла Федорова в Twitter, реакція Ілона Маска не забарилася.

Перший комплект терміналів «Starlink» з’явився в столиці через два дні, згодом і інші міста почали їх отримувати.

Тестування «Starlink» в Україні

Олег Кутков провів тест. Київський інженер в результаті отримав максимальну швидкість інтернету на рекордній позначці 200 Мбіт/с.

«Starlink» в Житомирі

11 березня 2022 березня про цю подію повідомила Житомирська міська рада. В Житомир прибув комплект обладнання «Starlink». Це суттєва допомога, адже у випадку, коли російські війська спробують глушити сигнал, військові зможуть користуватися супутниковим інтернетом.

Сергій Сухомлин подякував Ілону Маску та запросив в Житомир. Переконані, містяни з радістю зустрінуть такого гостя. Трохи згодом надійшла і друга партія обладнання.

Історія «Starlink» в Житомирі, як і в Україні лише розпочалася. Лише час покаже, що очікувати далі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.