П’ятниця, 29 Березня, 2024

Вундеркінди Житомира: історія програміста Олексія Пахунова

Дивлячись на талановитого житомирянина, котрий переїхав до США та працює в космічній компанії Ілона Маска, здається, що немає нічого неможливого. Його любов до програмування, космонавтики, астрономії дали свої результати. І ось уродженець Житомирщини працює задля того, щоб відправити в космос корабель «Crew Dragon».

Це все звучить занадто фантастично, щоб бути правдою, але так і є. Житомир Майбутнього поділиться історією Олексія Пахунова, розповість більше про його шлях.

Освіта

Відомо, що майбутній програміст народився в Житомирі. Можливо, саме Національний музей космонавтики ім. С. П. Корольова надихнув юнака, саме тут зародилася любов до космосу, це стало його головною пристрастю. Житомир — це батьківщина засновника космонавтики Корольова.

Марення космосом з роками не проходило, отож закінчивши школу він вирішив вступати до університету. Освіту Олексій Пахунов здобував в Хмельницькому Технологічному університеті «Поділля», котрий змінив назву на Хмельницький Національний Університет. Спеціальність, котру обрав Олексій, «Комп’ютерні системи та мережі».

Його, безумовно, можна назвати молодим та амбітним українським програмістом. В той період він був повний сил, тому вирішив почати кар’єру в Європі. На початку 2000-х чоловік виїхав з Житомира та з України. Спочатку проживав в Румунії, потім в Данії, а згодом і в США.

Робота

В своєму блозі він підписаний як Олексій Пахунов, більш відомий як «Not a kernel guy».

Після переїзду до США, уродженець Житомира завів власний блог, де й ділився враженнями, досвідом. В той період чоловік працював в відомій компанії «Microsoft» у Редмонді. Причому, програмісту пощастило попрацювати в групі «Windows Kernel» та «Microsoft Research».

До цього періоду Олексій Пахунов встиг пожити в Данії, Румунії. Перебиратися з країни в країну вдавалося через часту зміну роботи.

В його біографії є також графа роботи в Google. В блозі він ділиться, що працював в компанії над «Chrome Remote Desktop».

Мабуть, справжня слава прийшла до програміста з Житомира після початку співпраці в «SpaceX», в групі «Flight Software». Звичайно, про це місце роботи хочеться дізнатися якнайбільше, але Олексій Пахунов не має права розголошувати секретну інформацію. Читачу доступно лише те, що вже було опубліковане на просторах Інтернету.

Запуск «Crew Dragon»

Успішний запуск пілотного космічного корабля до просторів Міжнародної космічної станції викликав неабиякий ажіотаж. Уродженець Житомира Олексій Пахунов відчув, що це таке — підвищена увага з боку ЗМІ та простих людей. Такого масштабу події трапляються нечасто. А що ще більше розпалює інтерес публіки, так це те, що в «SpaceX» одним з працівників є українець.

В розмовах Олексій Пахунов зізнавався, що за все програмне забезпечення, потрібне для польоту, відповідає вірно підібрана команда фахівців. Ця робота клопітна, вимагає часу та зусиль.  

Якщо прослідкувати за трансформацією відомого програміста, то спочатку він писав «софт» для «Falcon 9» і «Falcon Heavy», згодом чоловік почав займатися написанням «софту» і для «Starship».

Посада в компанії Ілона Маска

Мабуть, чимала кількість українців бажали б особисто познайомитися з Ілоном Маском. Це без перебільшення людина-легенда. А Олексію Пахунову вдалося працювати в його компанії, під його керівництвом. Посада має назву «Sr. Software Engineer». В перекладі це звичайний розробник, але досвідчений. В обов’язки чоловіка не входить керівництво командою.

Варто декілька слів розповісти про саму американську компанію «SpaceX», котру заснував Ілон Маск. Якщо коротко, що разом з організацією «NASA» вдалося запустити «Falcon 9», разом з капсулою «Crew Dragon». Таким чином два астронавти потрапили на Міжнародну космічну станцію. Вперше запуск відбувся в 2011 році, та в той же період програма польотів була припинена.

Варто додати, що його помітив рекрутер компанії Ілона Маска, відмітивши надзвичайно здібного комп’ютерного інженера.

Ілон Маск: особиста зустріч та враження

Олексій Пахунов розповідав, що лише декілька разів бачив особисто Ілона Маска.

  1. Перша зустріч відбулася в ресторані. Це була спокійна атмосфера, «компанійські посиденьки».
  2. Вдруге зустріч пройшла напружено, адже потрібно було ухвалити серйозне та складне рішення.

За зізнанням Пахунова, перша зустріч йому сподобалася в рази більше. Характеризуючи Ілона Маска, український програміст розповідає про його пізнання в інженерних справах. При цьому навіть складні інженерні проблеми йому вдається вирішити, застосовуючи бізнес-методи. Можливо, причина цьому в «концептуальному» мисленні.

Приземлення «Falcon 9»

Відомо, що в 2015 році Олексій Пахунов відповідав за вдалу першу посадку «Falcon 9». Він був відповідальним інженером, в обов’язки якого входило координування взаємодії різних груп. Тобто він не мав робити всю роботу сам, потрібно було контролювати, щоб відповідальні особи виконали поставлені на них обов’язки.

Варто додати, що на кожний запуск призначається інженер — відповідальна особа. Для прикладу, на Пахунові лежала відповідальність за запуск:

  • F9-21 (це була перша успішна посадка);
  • FH-1 (якщо пригадати, то це був перший запуск «Falcon Heavy»);
  • інші запуски від групи «Flight Software».

В обов’язки Олексія Пахунова входив також польотний софт, котрий завантажують на ракету. Це процес з запланованими змінами, проходженням тестів.

Екскурсія для Святослава Вакарчука

Відомий український співак в 2018 році приїздив до США. Відомий лідер «Океан Ельзи» вирішив відвідати всесвітньо відому компанію «SpaceX». А земляк — талановитий український програміст, провів екскурсію. Сам Святослав Вакарчук залишився задоволеним тим, як провів свій час, додавши, що нам є ким пишатися.

Співак на своїй сторінці в Фейсбук поділився з підписниками, що дружина Олексія — Тетяна працює в Лос-Анджелесі, викладаючи українську мову учням. Це трішки відкрило занавіску особистого життя талановитого програміста з Житомира, адже про це ніде не можна знайти інформації.

Після цього посту про талановитого українця дізналися всі, прийшла неочікувана популярність. Житомиряни в свою чергу дізналися про талановитого земляка.  

Коли робота в задоволення

Неодноразово Олексій Пахунов говорив про жорсткий графік роботи інженерів «SpaceX», проте його особисто це ніяк не бентежить. За його власними враженнями, в компанії можна працювати хоч цілу добу. Робочий процес організований таким чином, щоб позаурочна робота була зведена до мінімуму. Таким чином, залишається час на відпочинок, особисте життя.

Він пише надзвичайно складні коди для сучасних космічних ракет. Це велика відповідальність, але таким чином пишеться історія. Його помилка, як і помилка колег може коштувати комусь життя. Сторінок в соціальних мережах Олексій не має, інтерв’ю теж не має право давати. Єдине, що він може мати — власний блог.

Читач може поцікавитися, в чому ж секрет такого успіху? Секрету немає, є лише наполеглива та постійна праця, любов до своєї справи. Мабуть, тільки тоді можна досягти вершини. Олексій Пахунов, уродженець Житомира, показав власним прикладом, що можна успішно поєднувати два хобі: програмування та космос, котре переросло в улюблену справу.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.