Субота, 25 Травня, 2024

Найбільша і найменша вулиці міста Житомира

Історія Житомира, як і кожної вулички особлива. Житомирянам буде цікавою інформація стосовно найдовшої та найкоротшої вулиці. Можливо, хтось вже знав цю інформацію, а для інших вона стане справжнім відкриттям. Про все це розповість Житомир Майбутнього.

Довжиною 7 км – найдовша вулиця Житомира

Мова йде про вулицю Вільський шлях. До 2016 року житомиряни добре знали цю вулицю під назвою Максютова, дехто і досі по-звичці її так називає. Цікаво, що по ній, незважаючи на довжину, не ходять тролейбуси та майже немає багатоповерхівок.

Назва вулиці Вільський шлях походить від села Вільськ, ця дорога проходила до нього. Проїжджаючи, чи прогулюючись найдовшою вулицею міста, мимоволі звертаєш увагу на те, що багатоповерхівок майже немає, по всій території лише приватний сектор. Початок вулиця бере від майдану Визволення.

Кожного року дорогу латають, тролейбуси не ходять, лише маршрутки №19 та №19А. Містяни більше покладаються на власні авто. Так дивно, але прогулюючись в кінець вулиці втрачається відчуття, неначе ти ще в місті. Атмосфера, де-не-де поодинокі магазини, кіоск-перукарня та «Дім молитви», переважно приватний сектор, ніякого пожвавленого руху транспорту – тиша. Немає поспіху, відчувається розміреність та спокій.

Найстаріша та найкоротша вулиця Житомира

А тепер варто відмітити найкоротшу вулицю – Шолом-Алейхема. Раніше, у 18 сторіччі житомиряни знали іншу назву – Згористу, бо вона знаходиться якраз на схилі Замкової гори. Потім, у 19 – початку 20 сторіччя її перейменували в Воздвиженську, тому що поруч розташований Хресто-Воздвиженський собор. І лише згодом найстаріша та найкоротша вулиця міста отримала назву на честь письменника Шолом-Алейхема (Рабіновича). Він прославився в нашому місті тим, що змальовував його красоти, не оминаючи містечка Житомирської області. Його твори «Картини житомирської вулиці» варто побачити кожному.

Вулиця пролягає від вулиці Подільської і до кінця забудови, до неї прилучаються:

  • вулиця Млинова;
  • вулиця Замкова;
  • вулиця Кафедральна;
  • вулиця Рильського.

Довжина вулиці Шолом-Алейхема всього 110 м.

Найкоротші вулиці міста

Варто додати, що наступними в категорії найкоротших вулиць міста є:

  • вулиця Бальзаківська – довжина 210 м. Названа на честь французького драматурга Оноре де Бальзака, починається від вулиці Гагаріна, а закінчується недалеко від вулиці Жуйка. Раніше її знали як Жовтневий провулок;
  • вулиця Коцюбинського – 190 м. Вона проходить по центральній частині міста, попередня назва – Лютеранська вулиця;
  • вулиця Чорновола – довжина 200 м. Попередня назва – вулиця Малина, місцина по вулиці Чорновола зветься Козленкова гора. Пролягає на лівому березі річки Ірша, мікрорайон паперової фабрики.

Всього в Житомирі можна налічити близько 877 вулиць та проїздів, провулків та проспектів, бульварів, майданів. Можливо, всі їх знати навіть корінному житомирянину не вийде, але тепер про найкоротшу та найдовшу вулицю у вас є інформація. Отриманими знаннями можна поділитися з другом, чи подругою. Таким чином, ми вивчатимемо та будемо краще знати, розуміти історію свого міста.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.