У Малині сталася резонансна подія – викрито шахраїв, які видурювали гроші через соціальні мережі. Зловмисники – місцеві жителі, яким від 20 до 24 років. Всього група змовників складалась із п’яти чоловік, двоє з яких мають освіту у галузі ІТ-технологій. Далі на zhytomyr-future.
Облаштувавши житло комп’ютерною технікою, молодики розпочали вивчати соціальні мережі з метою заволодіння коштами довірливих друзів.
Вони дублювали акаунти людей, створюючи так звані фейкові копії. Із цих сторінок надсилали повідомлення друзям та знайомим власника сторінки, прохаючи позичити кошти. Для цього придумовували різні варіанти. Кошти потрібні на термінове лікування, викуп, на залагодження конфлікту, спричиненого ДТП тощо. Зазвичай багато не просили. Найпоширенішою була “такса” у 200 грн. Кошти перераховувались на банківські платіжні картки, криптовалютні рахунки та на позабанківські платіжні системи. А потім розпочиналось найцікавіше. Такі повідомлення з одного акаунту надходили одразу кільком друзям. Їх кількість не обмежувалась. Таким чином лише на одній сторінці користувача соцмереж вдавалося заробити до семи тисяч гривень. Принагідно, діяльність розповсюджувалась не тільки на Малин та навколишні населені пункти, а й на всю Україну.
За попередніми даними Служби безпеки Житомирщини, у схему втягнуто близько 500 довірливих громадян зі всієї України. За неповний рік своєї діяльності (з березня по грудень), “підприємці” змогли заробити 1,5 млн. грн. Першого грудня наряд спецпризначенців вчинив обшук за місцем знаходження шахраїв. Були вилучені комп’ютерна техніка, банківські картки, телефони, флеш-носії. Всі ці предмети вказують на незаконну діяльність.
За втручання у системну роботу комп’ютерних мереж зловмисникам загрожує від 3 до 6 років позбавлення волі.
Щоб убезпечити себе від подібного обману, перш, ніж зробити грошовий переказ, впевніться, що кошти потрібні саме вашій близькій людині, зателефонувавши їй.