Субота, 18 Травня, 2024

У міській раді відкрито виставку до вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Сьогодні, 14 грудня, країна вшановує учасників ліквідації страшної аварії на атомній електростанції Чорнобиля. Спеціально до цієї дати у міській раді організовано виставку житомирським ліквідаторам, які не жалкуючи себе та свого життя, віддали всі сили на боротьбу з ворогом, якого не видно. Більше на сайті zhytomyr-future.com.ua.

На світлинах представлені наші герої, які прибирають радіоактивний пил і бруд після зриву. Вони допомагають евакуйовувати людей, вивозити заражений ґрунт за околиці міста, знезаражати крони дерев, контролювати рівень радіоактивного забруднення території. 

Вони зачищали дах будівлі станції, де зірвався 4 енергоблок, так швидко, так рвучко, як могли. 

На багатьох світлинах можна побачити Анатолія Левковича. Він отримав максимальну дозу опромінення та, не зважаючи на це, продовжив очищувальні роботи на станції. 

Один з ліквідаторів, тоді ще 40-річний Володимир Антоненко розповідає, як за добу зібрали чотирьохтисячну бригаду хімічного захисту і одразу вирушили в бік Чорнобиля. Тоді хлопці називали себе “батальйоном смертників”. Не дивлячись на песимістичне прізвисько, вони проявили себе справжніми професіоналами та змогли стати на захист всьому людству. Тепер вони для нас є прикладом самовідданості та мужності. 

Локація “Чорнобиль 86” ниттям у серці дає зрозуміти, що чорна біль і смуток ніколи не зникнуть, але вкотре нагадають, що є світлі дні, які подаровані нам світлими думками ліквідаторів. Своїм героїзмом вони змогли висушити сльози переселенців та дали можливість жити далі.   

До Дня вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС у Житомирі відбудеться ряд заходів. Серед них покладання квітів до пам’ятних знаків, меморіальних стендів та дошок. Більш детальну інформацію про квіткову церемонію можна отримати з анонсу

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.