Червона Гора – осередок культури трипільців. Саме тут, за розкопками археологів, знайдені рештки життєдіяльності наших предків. Щоб увіковічнити ці місця, створено пам’ятку “Червона Гора”, яку облаштовують скульптурами на “трипільський” манер. Більше на сайті zhytomyr-future.com.ua.
Доглядає за пам’яткою Інна Величко. Вона є керівницею культурно-мистецького центру “Поліська хата”.
В інтерв’ю Суспільному Інна розповіла, що скульптури встановлюють впродовж останніх 5 років. За цей час на “Горі” їх вже зібралося десять. Скульптури міцні, їх можна почіпати, навіть, осідлати для більш вдалої фотосесії.
“Червона Гора” приваблює туристів. Кажуть, скульптури наповнені енергією та кожна має свою історію, а також здатні виконувати бажання.
Наприклад, скульптура баранчика, якій туристи дали ім’я Золоте Руно, може посприяти у збільшенні родинного бюджету. Для цього варто потерти баранця і бажання збудеться. Легенда підтверджується ще й тим, що на голові у барана часто сидить птаха. Вона прилітає сюди і робить голову білою. А таке явище в народі трактується до грошей.
Щоб у родину прийшло поповнення, варто потерти живіт “трипільській бабі”.
Створює фігури скульптор Олексій Марковський. Його ім’я нове в сучасному українському мистецтві. Саме Олексій став ініціатором ландшафтно-скульптурної композиції “Червона Гора”. Ця ідея визріла в його голові ще шість років тому. Він давно захоплюється знанням і мудрістю далеких предків. Завдяки тому, що багато читав про них, цікавився розкопками, його скульптури вражають довершеністю ліній, ідентичністю зображень фігур Стародавнього світу.
Фігури встановлені по колу, яке митець називає колом злагоди.
У його планах створити ще дві скульптури (задумка трипільського котика), щоб усіх було дванадцять. Це число магічне для трипільців. Воно зустрічається в орнаментах, розписі посуду, зображенні богів. Пов’язане з сонячними та місячними календарями.
з майстерні митця
Популяризація трипільської культури в України – вагомий, неоціненний внесок, який заслуговує на шану і повагу.