Вівторок, 16 Липня, 2024

У Житомирі оголосили тендер на ремонт і реставрацію бульвару Польського майже за 14,5 мільйонів гривень

27 жовтня Управління капітального будівництва Житомирської міської ради оголосило тендер на капітальний ремонт території благоустрою центральної алеї бульвару Польського в м. Житомирі. Очікувана вартість складає 14 млн 432 тис. 448 грн. Процедура закупівлі оприлюднена на порталі публічних закупівель «ProZorro». Кінцевий строк подання пропозицій – 12 листопада 2021 року, після чого визначиться підрядник. Розпочати виконання робіт планують вже з 1 грудня 2021, а завершити реставрацію — до 1 вересня 2022 року, пише zhytomyr-future.com.ua.

Майстерня міста

Влітку під час фестивалю «Майстерня міста Житомир 2021: перезавантаження 6.0» відбулося обговорення проєкту реконструкції бульвару Польського. Завдання бульвару об’єднати та замкнути суспільний простір з наявними важливими локаціями: спортивною та дитячою зоною, вуличною сценою та бібліотекою тощо. На самому бульварі зроблять декілька груп для відпочинку з акцентом на безбар’єрність та безпеку. У генеральному плані міста мікрорайон визначено як сучасний, тому і реставрація здійснюватиметься у сучасному стилі. На початку бульвару пропонують встановити цікаву вхідну групу у вигляді металевого каркаса обшитого екобондом з підсвіткою. Червоні маки – декоративні ліхтарі, встановлять як локальні об’єкти з акцентом на вхідній групі.

Загальна площа складає близько 8 000 кв.м, з яких понад 4 500 кв.м відводиться на обрізку дерев й озеленення території та 3 500 кв.м на демонтаж старого асфальту і перекладання плитки. Планується улаштувати водовідведення та полив, встановити нове освітлення та систему відеоспостереження. Передбачені також велопарковка, боларди – гідравлічні висувні протитаранні стовпчики, лави, урни та озеленення. Для висадки обрано більше ніж 60 нових дерев висотою від 3 метрів, що забезпечать тінь та захист від пилу.

Технічне завдання

У технічному завданні передбачене формувальне обрізування дерев висотою понад 5 м, звалювання з кореня та обробка деревини м’яких порід, окрім модрини, та, відповідно, корчування пнів. Щодо озеленення, у списку передбачена висадка таких дерев: 36 гостролистих кленів, 8 туй «Колумна», 7 катальп «Нана» та по 4 ялини «Кейбаб», сакури та магнолії. Крім того, кущі: кизильник «Люцидус», ялівець віргінський та козацький, спірея бірючина та дерен.

Для облаштування декількох груп відпочинку в технічному завданні передбачені 14 урн, велопарковка та понад 40 лавок різного розміру, висоти й подекуди кольору. В планах встановити 21 болард – гідравлічні дорожні блокувальники. Освітлення у темну пору доби забезпечуватимуть 4 лед-світильники та 4 світлодіодні вуличні світильники SchrederAmperaMini, а безпеку – 6 камер відеоспостереження.

Демонтажні роботи: розбирання асфальтобетонних покриттів, бетонної плитки, покриттів з каменю, розбирання облицювання підпірних стін та бортових каменів, розбирання кам’яних і залізобетонних східців на суцільній основі, демонтаж залізних арок з лавами, демонтаж лав, урн, бетонних кашпо та залізобетонних одностоякових опор. Після чого на бульварі планують улаштувати декілька видів покриття: тактильну плитку, гальку, гранітну бруківку розміром 50х50х50 та плитку 200х100х50.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.