Четвер, 20 Червня, 2024

У Житомирі для забезпечення доступності набережної у парку планують встановити ліфт

У Житомирі на набережній, що знаходиться у міському парку культури та відпочинку, продовжують роботи з реконструкції, не дивлячись на те, що хотіли їх завершити восени цього року. Як зазначає міський голова Житомира Сергій Сухомлин, темп робіт сповільнився через певні затримки, пов’язані з фінансуванням та через зауваження до недоліків, які мають бути виправлені компанією-підрядником. 

Далі розкаже “Житомир майбутнього” з посиланням на Житомир.info

Що розповів житомирський мер

За словами мера, там ще багато чого є, що потрібно переробити. В останнє він був там 21 листопада. Каже, що потрібно перекладати плитку, тобто є місця, де вона укладена не якісно. Але в цілому роботи тривають. Є затримки з фінансуванням, бо очікують на перерозподіл коштів субвенції на соцекономрозвиток. Вже є інформація, що перерозподіл відбувся. Сухомлин розповідає, що очікують на десять мільйонів гривень на роботи на набережній. Підрядникам не платили, тому вони були змушені частину робіт виконати за власні гроші, тому після надходження фінансування він переконаний, що темп робіт буде швидшим.  

Але, навіть після завершення реконструкції, на набережній є кілька проблем. Одна з них – це доступність до об’єктів набережної для людей з інвалідністю та людей з дитячими візочками. У мерії розповідають, що цю проблему знають і давно хотіли б її вирішити. 

Сухомлин повідомив, що під час підготовки проекту, вони їздили на завод у Вінницю, який займається виготовленням різноманітних атракціонів. Там навіть розрахували, скільки буде коштувати фунікулер, який буде забезпечувати спуск і підйом людей на набережну. Він коштує більше п’яти мільйонів гривень. Також розглядали і можливість встановлення ліфту і цей варіант більш реалістичніший. 

“Наприклад, в Європі біля естакад і переходів ставляться ліфти і вони забезпечують доступ до об’єктів, де є перепад висоти. Це можливо, але це вже буде третя черга. Друга черга – це відновлення станції прокату катамаранів і байдарок. Там ми також будемо робити базу для драгонботів. Але для цього потрібно почистити русло річки і трохи збільшити її глибину, бо вона впливає на швидкість драгонбота. І от після реалізації другої черги будемо паралельно вирішувати питання доступності”, – розповідає Сергій Сухомлин.

На сьогоднішній день на набережній продовжують укладати плитку, а також тривають роботи з будівництва біля човнової станції. Мер говорить, що за планом реконструкції тут мають створити ще й велосипедний маршрут. Але, якщо раніше його планували від набережної до гідропарку на Корбутівці, то зараз через специфічний ландшафт, від цього можуть відмовитись. Сухомлин зазначає, що враховуючи перепади висоти, неможливо буде створити веломаршрут, який буде підніматись до пам’ятника Слави, бо там перепад дуже великий. А от проїхати по берегу, під дамбою попасти на інший берег та повернутись назад – можливо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.