Середа, 22 Травня, 2024

У Житомирі завершили будівництво “Магістрату”

Завершилася реставрація історичної будівлі “Магістрат” у Житомирі. Приміщення будуть використовувати для музейних експозицій та виставок. Далі на zhytomyr-future.

Про це інформує пресслужба Житомирської ОДА

Аби зберегти пам’ятку архітектури національного значення, 2019 року розробили і затвердили проєкт, який згодом включили в програму “Великого будівництва” Президента України.

Працівники та працівниці музею планують створити контрастну експозицію у 10 залах, частково використовуючи вестибюль. Відвідувачі зможуть подивитися на артефакти та цікаві знахідки, флору і фауну Житомирщини, побутове приладдя, зброю тощо. 

Департамент культури, молоді та спорту розповідає, що спочатку планували створити картинну галерею, але в місті немає окремого приміщення для історичної та природничої експозиції, тому вирішили створити саме музейний простір «Магістрат: музей природи та історії».

Та це ще не все!

Для тимчасових виставок розробники створять спеціальний простір, до того ж на території “Магістрату” буде кав’ярня, магазинчик, зона відпочинку. 

Для працівників є всі умови, аби займатися науково-дослідною діяльністю.

На вулиці розташована мінісцена, а також клумба для природничих дослідів.

Врахували вимоги ДБН для людей з інвалідністю.

Приміщення перевірила представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській ОДА Неля Ковалюк. Аби люди на візках змогли потрапити на 2 поверх, обладнали спеціальний гвинтовий підіймач. 

Нагадаємо, урочисте відкриття будівлі відбулося 23 серпня. Для учасників заходу провели тематичну екскурсію “Магістратом”.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.