Середа, 22 Травня, 2024

Демонтувати або залишити: як житомиряни пропонують розпорядитися долею пам’ятника Пушкіну на Старому бульварі

З початком повномасштабного вторгнення росії на територію України постало питання демонтажу пам’ятників російським діячам культури та мистецтва. Зокрема, багато суперечок наразі точиться довкола пам’ятника поетові Олександру Пушкіну, що розташований на Старому бульварі у Житомирі.

Думку житомирян стосовно пропозиції демонтажу пам’ятника Олександру Пушкіну дізнавався журналіст нашого сайту zhytomyr-future.

Житомиряни поки що не можуть дійти згоди щодо подальшої долі пам’ятника та пропонують різні варіанти розвитку подій

Містяни висувають різні пропозиції стосовно подальшої долі скульптури. Так, хтось бажає якнайшвидше позбутися від постаменту Олександра Сергійовича, хтось вважає за потрібне залишити його в спокої, аргументуючи таку позицію тим, що він був споруджений за кошти житомирян й з ним пов’язано багато світлих спогадів.

«Це навіть не моя думка, а пропозиція, знести пам’ятник Олександру Пушкіну, тому що він – пережиток не дуже вдалих для українського народу часів, і це спогади про нав’язування нам російської культури. Розумієте, яке майбутнє може бути в України, якщо Леся України займає дев’яте місце, а Пушкін – сьоме у рейтингу названих їхніми іменами вулиць? Я тільки за, аби демонтувати цей пережиток Радянського Союзу, задля щасливого майбутнього незалежної держави», – каже військовослужбовиця ЗСУ Наталя.

«Я вважаю, що доречним буде перенести постамент Пушкіна на територію, до прикладу, літературного музею. На те, аби так зробити, на мою думку, є кілька причин. По-перше, це – не лише пам’ятка для багатьох житомирян, наскільки я знаю, він був споруджений за кошти місцевих мешканців. По-друге, особисто я не вважаю його постать таким, як то кажуть «руських», хоча, безперечно, нам відомо, що він дуже любив російську мову, доволі багато зробив для її популяризації, проте, як на мене, все ж не варто так радикально позбуватися від пам’ятника. Та все ж це питання вирішувати мають житомиряни колективно, адже так буде демократично», – вважає житомирянка Тетяна.

«Особисто моя думка: пам’ятників Пушкіну не має залишитися не лише в нашому Житомирі, а й в інших українських містах. Я і до початку повномасштабної російської агресії не надто розуміла, навіщо він тут потрібен у центрі міста, а зараз тим паче. У нас є своя література, у нас є, ким пишатися, тож хай йде вслід за Леніним», – ділиться своєю позицією житомирянка Вікторія.

«Як на мене, пам’ятнику Пушкіну на Старому бульварі все ж не місце. Декомунізація вже частково відбулася, деякі вулиці нарешті перейменували, час подумати й про пам’ятники, які асоціюються з російською культурою. Аби не вчиняти, як варвари, можна створити певний музей, куди помістити усі ці пережитки минулого, й зокрема його постамент», – каже житомирянин Анатолій.

Мер Житомира запропонував вирішити питання на міському референдумі

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин у свою чергу запропонував вирішити питання пам’ятника Пушкіна на референдумі, проте не зараз, адже, за його словами, наразі справ вистачає, і муніципалітет займається економікою, безпекою, дорогами, функціонуванням лікарень, гуманітарною допомогою, а постамент зачекає.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.