Субота, 27 Квітня, 2024

Кіт у будинку: що врахувати

Вирішили завести кота? До появи вихованця в будинку потрібно підготуватися. Слід передбачити кілька важливих моментів, які мінімізують стрес для малюка та всіх домочадців.

Купуйте все необхідне

Мінімальний набір для кошеня – це миски для прийому їжі та води, лоток та наповнювач. Наповнювач можна вибрати силіконовий або дерев’яний – орієнтуйтеся на особисті уподобання. Трапляються випадки, коли кошеня ходить у порожній лоток, що полегшує процес підтримання чистоти в будинку. Ще один обов’язковий атрибут – кігтеточка. Якщо змалку ви привчаєте кота обробляти пазурі саме тут, вищий шанс, що м’які меблі залишаться цілими в будинку. Не забудьте придбати кілька цікавих іграшок для кошеня. Це гумові м’ячики, мишки, що пересуваються, м’які іграшки. Якщо хочеться поліпшити умови для малюка, купіть йому м’яку лежанку. Вона може бути виконана формою невеликого будиночка, в якому тварина почуватиметься у безпеці.

Запасіться кормом

Порадьтеся з ветеринаром, щоб підібрати правильне харчування для свого нового домочадця. Хороший варіант преміального корму за доступною ціною – паштет Гурме. Орієнтуйтеся на вік тварини та особливості її організму. Якщо берете породисту кішку, проконсультуйтеся із заводчиком з питань харчування. Можливо, тварина вже привчена до певного виду корму. Важливо: у жодному разі не давайте коту молоко, жирну продукцію та солодощі. Вони здатні спровокувати серйозні порушення у роботі органів шлунково-кишкового тракту.

Озирніться вдома

Для безпеки кошеня важливо прибрати будь-які потенційно токсичні речовини. Це певні види квітів, такі як спатіфілум, бегонія, диффенбахія, драцена. Різна побутова хімія, яку малюк може розлити або розсипати, пошкодивши упаковку кігтем.

Підготуйте домочадців

Особливо це питання стосується дітей. Поясніть їм, що кошеня – не іграшка. Слід заборонити тягати тварину за хвіст, нескінченно тиснути, наздоганяти, ставити різні експерименти, кидати з висоти та інше. Важливо, щоб діти в будинку розуміли, що кошеня – повноцінний член сім’ї, який вимагає дбайливого поводження.

Організуйте правильний догляд

З появою кошеня в будинку перший візит до ветеринара необхідно нанести у 8 тижнів. У цей час ставлять перші вакцини. Лікар огляне вихованця, призначить при необхідності додаткові аналізи, порекомендує вітаміни та назве терміни ревакцинації. Отримайте у лікаря консультацію щодо препаратів від екто- та ендопаразитів. При необхідності купіть малюку нашийник, зазирнувши до маркету Маудау. Бажано з медальйоном, на якому буде вказано його ім’я, а також дані господарів. Це знадобиться на випадок, якщо малюк вискочить у вікно чи двері. Обов’язково поставте чіп тварині. У разі втрати ті, хто знайшли кошеня, зможуть швидше відшукати вас.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.