Вівторок, 10 Вересня, 2024

Як правильно заправити машину на АЗС у Житомирі?

На перший погляд, тема виглядає дещо надуманою, проте це тільки здається, адже для багатьох початківців автолюбителів кожне відвідування заправки, без перебільшення, надскладний квест, пише zhytomyr-future.com.ua. Більш того, ви здивуєтеся, але деякі водії навіть не знають, коли машину пора заправляти та як не пропустити цей відповідальний момент.

Поговоримо про це та про інше, пов’язане з заправкою на АЗС.

Коли їхати на АЗС?

Яким би повним не був бак в автомобілі, рано чи пізно паливо в ньому закінчиться і доведеться їхати на заправку, за новою “порцією”. Так як зрозуміти, що вже пора?

Перший симптом назріваючої проблеми — свідчення датчика рівня палива. Якщо його стрілка наближається до нуля, починайте шукати АЗС.

До відома, для тих, хто не дуже добре розбирається у всяких “поділках і стрілках”, інженери придумали бортовий комп’ютер, який інформує водія про ситуацію з паливом. Що при цьому важливо, комп’ютер повідомляє не про залишки у літрах, а про кілометри, які ще можна проїхати без дозаправки.

Друга ознака, що вказує на необхідність поповнити запас палива — сигнальна лампочка. Це означає, що його рівень в баку досяг критичної межі і у кращому випадку ви проїдете ще 50 км, а якщо по місту з пробками, то й на 10 може не вистачити.

Ну й остання стадія — ваша машина заглохла. Це означає, приїхали і доведеться шукати бензин на своїх двох. Крім того, така ситуація шкідлива для бензонасосів інжекторних автомобілів, які влаштовані так, що при порожньому баку вони перегріваються. Тому краще, щоб у вас в баку завжди хлюпалося хоча б 10 літрів бензину.

Який бензин заливати?

Паливо для автотранспорту, як відомо, буває двох видів — солярка і бензин, для яких існують різні типи двигунів. Дизель ми залишимо в спокої до кращих часів і поговоримо на улюблену тему водіїв — який бензин краще. І щоб не ставати у цій нескінченній суперечці на чиюсь сторону, дамо просту пораду — заливайте У бак то паливо, яке зазначено в інструкції до автомобіля. А якщо її під рукою немає, подивіться на внутрішню сторону лючка бензобака, де виробники дублюють цю інформацію. І тепер, коли ви з’ясували, який бензин потрібен, залишається зрозуміти, як його правильно залити в бак.

Як під’їхати до бензоколонки

Як правильно заїжджати на АЗС — ще одна проблема, з якою стикаються початківці водії. Річ у тому, що у більшості автомобілів бак один, відповідно до колонки потрібно під’їжджати з тією стороною, на якій розташований його люк. І як не дивно, для багатьох це проблема.

Тому спеціально для них порада — на покажчику рівня палива є значок у вигляді заправної колонки. Зверніть увагу, з якого боку там намальований шланг, з тією стороною вам і під’їжджати до колонки на заправці. 

Якщо ж не слідувати цьому правилу, то ви порушите порядок схеми руху по території АЗС і ризикуєте почути на свою адресу багато неприємних висловлювань від громадян, що теж приїхали заправитись

Як відкрити люк бензобака?

Отже, ви під’їхали до заправної колонки з потрібної сторони і тепер потрібно відкрити люк на бензобаку, як це зробити правильно?

Перший варіант — кнопкою з салону, другий — звичайним натисканням руки на люк. Скажете, нічого складного в цьому немає? Ок, зима, мороз і кришка примерзла, що будете робити? Найпростіше рішення — відколупувати, поки не відкриється.

До речі, в деяких моделях люк на бензобаку відкривається з багажника спеціальною ручкою, з’єднаною з баком чимось на зразок товстої волосіні. Якщо потягнути за ручку та одночасно натиснути на кришку, вона напевно відкриється.

Як вчинити з пробкою бензобака?

Для початку пробку потрібно відкрутити, а після цього вставити її в призначене для цього місце, на зворотному боці люка. Що не потрібно робити з пробкою? Класти її на багажник, де пробку можна забути. Крім того, бензин з неї потрапить на поверхню автомобіля, що недобре для лаку та фарби.

До речі, якщо справа відбувається взимку, попередньо обробіть кришку будь-якою розморожуючою рідиною, щоб вона не примерзла й вам не довелося з нею дуже довго мучитися.

Як правильно залити бензин?

Здавалося б, про що тут говорити, вставляйте пістолет, а бензин сам потече. Однак і тут є свої нюанси. Перше, не переплутайте пістолети та залийте паливо потрібної марки. Друге питання — скільки бензину лити. Скажімо так, давати в цій ситуації поради, собі шкодити, але все ж деякі загальні рекомендації озвучимо — лийте бензину не дуже багато і не занадто мало. Перша ситуація актуальна для зовсім нових машин, де електроніка часто неадекватно оцінює кількість бензину в баку і датчик рівня починає барахлити. Друга, для тих хто ллє бензин “по вінця”— датчики не вітають переповнені баки, так само як і напівпорожні, крім того, при такому підході бензин може знову ж таки потрапити на фарбу й зіпсувати її. Тому краще за все орієнтуватися по лічильнику колонки або за кількістю кілометрів, які ще належить проїхати.

Заправилися? Тепер ще один момент — правильно витягнути пістолет з бака, щоб не облити машину. Тут порада одна – не поспішайте, щоб весь бензин зі шланга стік в бак.

Заправник ваш друг … чи ворог?

Заправник на АЗС — найкращий друг водія, тому більшість автолюбителів намагаються їм посміхатися та залишають чайові. Чи варто це робити? На цей рахунок нічого не скажемо, поводьтесь, як вважаєте за потрібне, тут все глибоко індивідуально. Головне, щоб “людина зі шлангом” зробила все як треба і залила в бак якісний бензин. А ось з цим на наших заправках, як раз бувають проблеми й тоді заправник з друга відразу перетворюється на ворога. Чому так? Пояснюємо.

Звичайно, добре якщо ви завжди заправляєтесь на перевіреній АЗС, біля будинку, але так щастить далеко не всім й іноді на трасі доводиться купувати бензин у досить сумнівних постачальників. Як можна уникнути неприємностей? Простий спосіб, якщо ви заправляєте машину самі, капніть бензин на руку та почекайте поки він випарується. Чистий продукт не залишає осаду, а бензин з домішками залишить масну пляму. Відповідно, від такої АЗС краще триматися подалі.

 Саме тут заправник і може стати вашим ворогом, оскільки його маніпуляції не дозволять вам визначити погану якість бензину й частково й з його вини ви можете потрапити у серйозну халепу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.