Олія насіння коноплі – це біологічно активний продукт, насичений корисними вітамінами та мінералами, необхідними для повноцінного функціонування організму людини. Найбільш корисним вважається конопляне масло, яке одержують методом холодного віджиму. Воно має приємний зелений відтінок, трав’яний присмак та тонкий горіховий аромат. Купити насіння конопель та інші продукти коноплярства, у тому числі конопляне масло, рекомендується для підтримки імунітету та покращення здоров’я.
Для збереження всіх корисних речовин та отримання користі для організму конопляну олію використовують у сирому вигляді. Його додають до вже готових страв як добавки або у складі заправки. Не варто допускати його нагрівання та використання у процесі теплової обробки продуктів.
На добу рекомендується вживати 2 ст. ложки, пропорційно розділивши цей обсяг на всі їди. Як оздоровчий засіб масло коноплі вживають за 30 хвилин до їди по 1 ч. ложці.
Корисні властивості конопляної олії
Конопляне масло багате протеїнами, амінокислотами, антиоксидантами, вітамінами та мікроелементами, частина з яких не виробляється людським організмом. На відміну від інших олій в олії конопель міститься велика кількість поліненасичених жирних кислот, співвідношення яких ідеальне для людського організму. Хлорофіл надає олії зелений відтінок.
Олія коноплі має сечогінну властивість, тому ефективно при лікуванні захворювань сечостатевої системи. Регулярне вживання цього продукту перешкоджає утворенню каменів у нирках та набряку, а також знижує навантаження на серцево-судинну систему та регулює роботу нирок. Ендокринна система людини покращує свою роботу: регулюється маса тіла, а гормони приходять у норму.
Антиоксиданти припиняють старіння та сприяють розгладжуванню зморшок. Олія коноплі покращує стан волосся та нігтів, тому його часто використовують у лікувальній косметиці. Воно допомагає при сонячних опіках та проблемах зі шкірою: сухістю, роздратуванням, екземою та порізами. У чистому вигляді масло має ранозагоювальний ефект.
Незважаючи на дивовижні властивості конопляної олії, воно не є панацеєю від усіх проблем. Тільки у поєднанні з правильним способом життя, якісним сном та повноцінним харчуванням можна досягти покращення стану здоров’я та якості життя.