П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Як зміняться тарифи після запуску сміттєпереробного заводу у Житомирі?

Вже з березня запрацює сміттєпереробний завод за адресою провулок Складський 20. Наразі його будівництво на 90 % завершили. Після того як він розпочне працювати для житомирян з’явиться новий тариф на перероблення побутових відходів. Отож після запуску заводу вартість вивезення побутового сміття зросте, а тариф на захоронення навпаки зменшиться. Більше на сайті zhytomyr-future.com.ua.

Нові тарифи

Новий рахунок, складовими якого є тариф на послуги з вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів, включать до загальної вартості послуг з поводження зі сміттям для населення. Вартість додаткових послуг з перероблення для однієї людини в місяць становитиме 13,94 грн у багатоповерхових будинках та 15,05 грн у приватному секторі.

Відсоток по захороненню сміття навпаки буде зменшений з 3,50 грн до 15 копійок. Отож у середньому загальна ціна у платіжці зросте на 10,50 грн для мешканців багатоповерхівки, а для жителів приватного сектору на 11,60 грн. Відтак, після введення заводу в експлуатацію, житомиряни з багатоповерхівок отримуватимуть платіжку на 39,60 грн, а з приватних будинків на 40,80 грн.

На якому етапі будівництво?

Будівництво сміттєпереробного комплексу по провулку Складському, 20 на 90% завершено. На об’єкті вже монтують електрику та встановлюють утеплювач підсобних приміщень. Залишилося встановити необхідне обладнання, поки встановлено близько 40%, та провести його наладку до кінця січня. Обладнання, яке виготовлене хорватською компанією «Технікс», сертифіковане в Європі, а тому завод відповідатиме всім європейським стандартам екологічної безпеки. Після 25 січня на підприємстві очікують зустрічі з хорватськими колегами для того, щоб розпочати пусконалагоджувальні роботи.

Наразі на території вже збудовано адмінбудівлю, контрольно-пропускний пункт та приміщення з двома головними цехами:

  • Цех №1 де сортуватимуть змішані відходи, подрібнюватимуть і упаковуватимуть ті, які переробленню не підлягають;
  • Цех №2 куди надходитимуть біологічно розкладні відходи, які оброблятимуться для виготовлення екокомпосту.

На території також функціонуватиме комплектна трансформаторна підстанція, мийня для шасі сміттєвозів, механічні автомобільні ваги, підсобні приміщення для персоналу та склад для не перероблюваних відходів.

Що завод перероблятиме?

За проєктом сміттєпереробний завод перероблятиме до 80 тисяч тонн побутових відходів щороку. З органіки виготовлятимуть компост високої якості, який можна буде використовувати як добриво для рослин. З таких відходів, як старі меблі, текстиль, гілля, взуття, одяг, листя можна робити RDF-паливо, яке спалюватиме ТЕЦ. Скло і пластик окремо перероблятимуть на фракції.

Для того, щоб здати на перероблення сміття, яке не вміщується в сміттєві баки, потрібно домовитися про вивезення з перевізником сміття у вашому мікрорайоні. Незабаром сюди звозитимуть усі побутові відходи житомирян, що дозволить використовувати їх як вторинну сировину без шкоди для довкілля, адже перероблення сміття не передбачатиме спалювання. Такий підхід дозволить на 90% зменшити навантаження на полігон міста.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.