Субота, 20 Квітня, 2024

Розвиток ІТ-сфери в Житомирі

Попри те, що Житомир – це достатньо невелике місто, багато сфер діяльності тут стрімко розвиваються. До них відносяться й найсучасніші, зокрема інформаційні технології. Йдеться не лише про ІТ-компанії, які представляють місто на українському та міжнародному ринках, а й про отримання якісних знань у цій сфері, талановитих житомирян та ще багато іншого. Далі на zhytomyr-future.

Освіта у напрямку інформаційних технологій

Коли йдеться про інформаційні технології, багато хто з житомирян згадує про тутешній заклад вищої освіти Державний університет “Житомирська політехніка”. Він є єдиним цивільним університетом, де навчають за інженерно-технічним профілем на території всієї Житомирської області. Інформаційні технології займають у діяльності ВНЗ чи не передове місце.

У 2020 році університет підписав меморандум про співпрацю з однією з провідних ІТ-компаній України “ІНФОТЕХ”. Вона входить до сфери управління Міністерства Внутрішніх Справ України та є офіційним постачальником програмних продуктів. 

Державний університет “Житомирська політехніка”  є єдиним навчальним закладом, до яких “ІНФОТЕХ” звернулися з пропозицією про співпрацю. Меморандум передбачає спільну розробку проєктів у галузі інформаційних технологій, кібербезпеки, обліку та оподаткування й робототехніки. Студенти вищого навчального закладу зможуть проходити практику на базі компанії, а також отримувати працевлаштування.

Окремі житомирські освітяни також не відстають від тенденції до прогресу інформаційних технологій. У Житомирі функціонують шкільні та міжшкільні гуртки робототехніки, житомирським вчителем інформатики нещодавно було отримано звання “Вчитель року”.

Курси для айтівців у Житомирі 

Також у місті працює Комп’ютерна Академія “Шаг”, де охочі можуть отримати знання у сфері інформаційних технологій. Серед напрямків – мережі та кібербезпека, розробка програмного забезпечення, комп’ютерна графіка та дизайн, тестування програмного забезпечення, моушн-дизайн, Інтернет-маркетинг та Front-end.

Ще одна відома житомирська ІТ-школа – “ITHub”. Студенти займаються у невеличких групах з 8-12 осіб. Навчатися можна у напрямках Web розробка PHP, Web розробка Java Script, тестування програмного забезпечення та вебдизайн.

Спільнота представників ІТ-сфери у Житомирі

З метою комунікації між програмістами міста, отримання ними нових знань, обміну інформацією тощо у Житомирі було створено проєкт GeekSpace. Усі івенти компанії відбуваються у різних форматах. Освітні заходи для розробників та інших місцевих ІТ-спеціалістів можуть проходити як:

  • GEEK MEET UP – один раз або двічі на місяць, аби отримати актуальні новини та інформацію, здебільшого у вечірні години;
  • GEEK DAY – зустріч вихідного дня, яка проводиться чотири рази на рік та передбачає фокус на найактуальніших питаннях;
  • GEEK CONF – масштабна конференція, яка ще не проводилася у Житомирі, але планується найближчим часом. Проводитиметься традиційно раз на рік;
  • GEEK HACK – планується у 2022-2023 роках. ІТ-фахівці збиратимуться, аби знайти розв’язання актуальної проблеми або обговорити етапи створення нового додатку або сервісу. Проводитиметься раз на рік. 

Де працюють житомирські айтівці?

Насправді у Житомирі зосереджено багато компаній, які працюють у сфері інформаційних технологій. Найвідоміша з них – Viseven – налічує 179 місцевих фахівців. Вони займаються розвитком власних продуктів. до яких належить платформа для просування фармацевтичних препаратів eWizard, мобільні додатки для забезпечення комунікації між лікарями та фармацевтами Viseven CLM, CRM-сервіс Viseven CRM та платформа для проведення дистанційних зустрічей з лікарями та фармацевтами Viseven Remote Detailer.

Наступна за відомістю серед житомирян компанія – Infopulse. Компанія надає сервіси з розробки ПО для Banking & Auditing, Security Systems, Automotive та Pharmacy індустрій. У студентів перших курсів відповідних житомирських факультетів є чудова можливість проходити безплатну практику з можливістю подальшого працевлаштування. 

Компанія ISM Ukraine особлива тим, що проводить безплатні курси з NET, PHP, Front-end та тестування Програмного забезпечення. Деякі з фахівців викладають дисципліни для магістрів Державного Університету “Житомирська Політехніка”. Серед основних технологій у роботі компанії .NET, PHP, Node.js, Front-end. 

Компанія Ignite була заснована в Ізраїлі. Фахівці працюють у сфері розробки та підтримки програмного забезпечення, а також над клієнтською підтримкою програмних продуктів. Завдяки їм гарантується функціонування онлайн-платформ. Команда житомирян спеціалізується на підтримці price optimization та online marketing платформ, систем управління транспортними потоками, навігаційними та картографічними системами.

Чи перспективна професія ІТ-фахівця серед житомирян?

Загалом у місті зосереджено близько тридцяти компаній, які залучені в інформаційних технологіях. Щорічно з житомирських вишів випускається близько сотні фахівців. Станом на середину лютого 2022 року на сайті rabota.ua зареєстровано близько півсотні вакансій у цьому напрямку. За статистикою в період з грудня по лютий 2021-2022 років розмір середньої зарплатні ІТ-фахівця складав 15 тисяч за вакансіями та 13, 5 тисяч за резюме.

Загалом протягом цих трьох місяців на сайті з’явилося 129 вакансій для айтівця, з них найбільше цікавими кандидатами для роботодавців були такі фахівці: Middle PHP Developer, Middle Java Script розробник, системний адміністратор та інженер технічної підтримки. 

На жаль, через те, що в Житомирі менше перспектив, ніж у великих містах, багато талановитих ІТ-фахівців переїжджають до найближчого з них – Києва. Багато житомирян працюють за професією за кордоном та отримують за свої досягнення достойну заробітну плату.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.