Неділя, 28 Квітня, 2024

Житомирські будинки з унікальним виглядом

Житомир – це одне із найстаріших міст України. Історія міста почалася із 884 року. На перший погляд здається, що місто не цікаве та сіре, але його архітектурні споруди з особливим виглядом вражають. Ми зібрали для вас інформацію про найкрасивіші та найкреативніші будинки міста. Далі на zhytomyr-future.

Плоский дім


На майдані Перемоги розташований легендарний будинок у формі серця, або як його ще називають “Плоский Будинок”. Існує декілька версій заснування цього будинку. В одній із них йдеться проте, що тут був публічний будинок. У іншій розповідається, про багатого торговця, який побудував цю будівлю для своєї коханої. Споруда має вигляд трикутника і зовні наче схожа на серце.

Дім Трибеля

Унікальна частина міста – це пішохідна вулиця Михайлівська. Тут розташовано багато старовинних будинків, які перенесуть в минуле століття. Серед них і  будиночок Трибеля. У свій час в частині будинку функціонувала фабрика, де шили шкіряні і лакові рукавички для всієї Європи. А іншу частину власник здавав в оренду. Вся продукція фабрики славилася своєю якістю. Пізніше у 1920-1930-х роках тут працювала редакція газет “Робітник” та “Радянська Волинь”. Наразі біля будинку розміщуються: кав’ярні:, магазини, майстерні та банківські установи. 


Кафедральний собор святої Софії

Житомирський кафедральний костел святої Софії – це одна із найстаріших пам’яток архітектури міста. Собор розділений на два поверхи. Історія костелу розпочалася у 1746 році. Через 5 років у соборі провели реконструкцію в стилі класицизму. За два століття свого існування собор уникнув руйнації. Всередині храму можна побачити оригінальне старе оздоблення з вишуканим настінним живописом. Головний міський храм століттями служив єдиною надійною опорою у важкі хвилини життя міста. Храм й досі захоплює своєю красою.

Водонапірна вежа

Водонапірна вежа – це візитка старовинної архітектури центрального міста. Висота житомирської башти складає – 31 метр. Дуже часто житомиряни порівнюють місцеву вежу з Пізанською баштою, що в Італії. Для будівництва вежі обрали найвищу точку міста. Основу під будівництво заклали у 1895 році. Спочатку водонапірну вежу побудували для пожежної функції. Цікаво, що на верхівці вежі чергував патрульний, який спостерігав за рівнем пожежі у місті. Також вежу використовували для швидшої доставки води у домівки. На той час це незвичайне архітектурне диво було найвищим серед інших будинків. У 1996 році вежа офіційно отримала статус пам’ятки архітектури. Якщо придивитися, то можна побачити прикраси у вигляді кованих металевих розеток. Споруда башти виконана в стилі модерн. Також вежу прикрашають чотири оригінальні ковані елементи. Наразі до водонапірної вежі приїжджають тисячі туристів з всієї України. Досить часто всередині башти проводять виставки або цікаві заходи. Ця унікальна споруда привертає увагу дослідників та істориків.


Комплекс споруд Поштової станції 

На околиці міста розташовується комплекс споруд Поштової станції. Тут знаходиться цілий комплекс послуг серед яких: готель, ямські служби та стайні. Комплекс споруд є – одним з найбільш повно збережених на колишній шосейній дорозі Київ — Брест. Станції поділялися на розряди. До першого з них належали імператорські кімнати. Тут могли переночувати особи з царської родини. Наприкінці XIX століття вздовж тракту був прокладений телеграфний зв’язок, після чого станції стали поштово-телеграфними. Комплекс споруд житомирської Поштової станції протягом багатьох десятиліть справно виконував свої функції. У свій час він навіть потрапила на сторінки оповідання “Іспит на чин”, який написав письменник А.П. Чехов. За словами довгожителів міста тут зупинявся та ночував український письменник Тарас Шевченко.

Келії єзуїтського монастиря  

Монастир – це історична спадщина міста. Він знаходиться в центрі міста та одна з найстаріших архітектурних споруд у місті Житомир. Від працюючого(на той час) монастиря залишились лише руїни. Його заснували у 1724 році. При Лаврі діяла трикласна школа. Біля школи ще працював завод по виробництву свічок. Також при монастирі діяла школа єзуїтського монастиря, яка згодом отримала статус училища. Крім того, частину монастиря використовували для адміністративних установ.



Спасо-Преображенський собор



Місцем будівництва головного храму в Житомирі обрали площу Торговиця (нинішня площа Перемоги). Кафедральний собор був побудований в другій половині XVIII століття. Храм почали будувати в 1851 році, а в 1853 році він був закінчений. Проте будівельники зробили величезну помилку, яка змінила історію величезного храму. Внаслідок помилок працівників з розрахунками в одну з ночей впала дзвіниця і зруйнувала всю будівлю. Довелося цей храм перебудувати. Собор було споруджено в стилі руської архітектури 11–12 століття. Особливість інтер’єру храму є те, що в соборі зберігся старовинний образ Святого Василя, але згодом ікона зникла без сліду. Містяни вважають, що Преображенський собор – є одним із найбільших храмів України. Він має статус пам’ятки архітектури національного значення та важливий туристичний об’єкт міста.



Житомирський краєзнавчий музей


Житомирський краєзнавчий музей бере свій початок заснування у жовтні 1865 року. Згодом завідувачем закладу став С. Бржозовський. Ще через кілька років музей одержує новий статус і, відповідно, назву — Волинський державний науково-дослідний музей. Працівники музею брали участь в археологічних розвідках на території області. Музей розташований у приміщенні, яке належало Костелу Святої Софії. В музеї також проводять різноманітні конференції, заходи й творчі зустрічі. У музеї досі зберігаються речі, яким понад 100 років. Загалом, налічується 150-тисяч експонатів природи та історії Житомирщини. Щороку до музею приїжджають багато туристів. У 2020-х роках музеї була впроваджена цікава послуга – ЗД-екскурсія по виставкових залах будівлі. Також до експонатів додалися пам’ятки російсько-української війни, а саме речі окупантів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.