Четвер, 18 Квітня, 2024

На Михайлівській замінюють парасольки. Перші кроки назустріч Новому

Михайлівська змінює образ. Різнобарвні парасольки, до яких уже всі звикли, скоро замінять зимові. Далі на zhytomyr-future.

Наприкінці дня, у п’ятницю 22 жовтня на Михайлівській працювала спецтехніка. Робітники КП “Зеленбуд” знімали парасолі, що “віджили своє”. Житомиряни з зацікавленістю піднімали голови. У всіх зачаїлася одна думка: “Невже почали підготовку до новорічних свят?”.

Хлопці в робочих комбінезонах, підхопюючи настрій перехожих, кажуть, що це лише естетичне втручання. Вони замінюють зламані парасолі на нові. А вже

Новорічно-Різдвяні планують монтувати за півтора  місяці. Цьогоріч на новорічні свята вгорі мерехтітимуть прозорі парасолі-сніжинки. Цю інсталяцію поки що залишають такою ж, як і минулі роки.

Заміна парасольок проходить планово один або декілька разів за сезон. Вони псуються від дощу – ржавіють. Вицвітають від сонця, втрачаючи естетичний вигляд. Ламаються від вітру. Саме такі, негарні і зіпсовані, знімають, а на їх місце облаштовують нові. 

Влада Житомира влітку зазначала, що цьогоріч були інші ідеї, чим прикрасити Михайлівську, крім парасольок. Проте, вирішили залишити різнокольорову прикрасу ще на рік, бо людям подобається і до них вже звикли.  

Вперше парасольки на Михайлівській з’явилися у квітні 2018-го. І відтоді завоювали серця місцян. Це улюблена зона для відпочинку, селфі чи сімейних фото. Сюди йдуть і просто для того, щоб підняти настрій. 

Близько двохсот парасольок щороку, крім іншого, дають додаткову тінь. Від них виходить ще й цікавий орнамент внизу. Взимку на зміну літнім приходять прозорі парасольки, що світяться вночі. 

Все це зроблено задля комфорту і краси. В багатьох європейських містах є традиція розміщувати інсталяції на пішохідних вулицях. Житомир з радістю долучився до цієї ініціативи.

Вперше “Небо з парасольок” з’явилось у сонячній Португалії. Таким чином перехожим забезпечили захист від сонця. Сьогодні така креативна інсталяція є в багатьох іноземних країнах: Великобританії, Франції, США, Нідерландах тощо.

В Україні вперше парасольки просто неба з’явились у Львові та Ужгороді. До цікавинки згодом приєдналися Одеса, Харків, Луцьк, Запоріжжя. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.