Середа, 22 Травня, 2024

На приміських маршрутах Житомира здорожчала вартість проїзду

На маршрутах перевізника Савіцький А.А та ТОВ «САВ-ТРАНС» підняли ціни за проїзд в Андрушівському та Бердичівському напрямках. Наприклад, в приміському автобусі №110 вартість проїзду зросла з 12 до 15 гривень. Таким чином, маршрут «Соколовський масив – Житомир – Станишівка» подорожчав на 3 гривні. Далі на zhytomyr-future.

Доїхати до села Гуйва з Житомира можна трьома автобусами, на двох з них також підняли вартість проїзду. Наприклад, згідно з новими розцінками приміського автобуса №115, проїзд Житомир-Лісова коштує 8 грн, Житомир-Гуйва – 10 грн, з Житомира до Новогуйвинського – 13 гривень, а до Озерного 17 гривень. Вартість проїзду по місту залишається за попереднім тарифом 8 гривень.

«Ми вимушені були підіймати, бо інакше ми стаємо. Подорожчання газу, дизпалива, масла це все впливає», – розповідає перевізник Аркадій Савіцький.

Нагадаємо, з 2015 року тарифи на пасажирські перевезення регулюються лише на міських маршрутах, а на приміських, міжміських та міжобласних діє вільний тариф. Згідно з яким, самі перевізники встановлюють ціни, керуючись ринковими умовами, вартістю палива тощо. У зв’язку з тим, що згідно з розпорядженням ОДА «Про впорядкування мережі автобусних маршрутів загального користування», у 2020 році автобуси: 104, 106, 110, 121, 121-А, 125, 126, 127, 167, 169 повернули з міського підпорядкування до мережі міжміських та приміських автобусних маршрутів, на регулювання цін може вплинути лише Антимонопольний комітет України.

Окрім того, нещодавно в приміських маршрутках Житомира з’явилися оголошення про повернення пристроїв для безготівкової оплати за допомогою яких можна було сплатити за проїзд електронним квитком, банківською карткою або карткою житомирянина. Тобто з 1 жовтня розраховуватися за проїзд у приміському транспорті можна лише готівкою.

Хто і як формує тариф

Ціни на перевезення пасажирів автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні формуються перевізниками в режимі вільного ціноутворення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року 240 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року 1548» виключено абзац 34 пункту 12, яким обласним державним адміністраціям було передбачено регулювання (встановлення) тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні.

Тобто, обласні державні адміністрації позбавлені права регулювати (встановлювати) тариф на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні. Відповідно до чинного законодавства, вартість проїзду на регулярних приміських, міжміських маршрутах визначає та затверджує перевізник.

Хто здійснює контроль за ціноутворенням

Відповідно до чинного законодавства, згідно з наданими повноваженнями, контроль за дотриманням конкурентного законодавства на ринках перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміських та міжміських автобусних маршрутах, у тому числі щодо забезпечення прозорості та обґрунтування ціноутворення, здійснюють органи Антимонопольного комітету України.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.