Середа, 22 Травня, 2024

Чому не завершують ремонт дороги по вулиці Ріхтера

У травні 2021 року фірма “Автомагістраль” підписала угоди на ремонт трьох вулиць Житомира: Жуйка, Хлібної та Святослава Ріхтера. Ремонтні роботи по Ріхтера розпочали всередині червня. Згідно плану, вони мали закінчитися у вересні. Проте, станом на листопад ремонт дороги не закінчений. Чому, дізнавалися журналісти сайту zhytomyr-future.com.ua.

Відремонтували більше, ніж планували

Зі слів заступника міського голови Олександра Шевчука, який давав інтерв’ю сайту Житомир.інфо, ремонт вулиці Святослава Ріхтера мав починатися з перехрестя Івана Кочерги і закінчитися перехрестям Івана Мазепи (колишня Гагаріна). Всю ділянку не покрили новим асфальтом, бо на значному проміжку дороги старе покриття виявилося задовільної якості. Зразки асфальту брали на експертизу. 

Взагалі ремонтні роботи передбачали переукладання верхнього шару покриття, нижній та основа кругом залишалися, як були. Результати проведених робіт оцінювала відповідна комісія. Зразки зрізаного асфальтно-бетонного покриття (керні) відремонтованої дороги  також відправлялись на експертизу. Згідно Державних будівельних норм, товщина асфальту не повинна бути нижчою п’яти сантиметрів. Висновки експертів показали, що цих стандартів дотримано.

Відтак, в кошторис витрат на проведення ремонтних робіт Жуйка, Хлібної та Ріхтера закладено 24,4 млн гривень. Вартість робіт по Святослава Ріхтера передбачали витрати у 9 млн 427 тисяч гривень. У зв’язку з тим, що в тендерній документації для ремонту був закладений проміжок дороги протяжністю у 1,5 км та в результаті економії коштів за рахунок відрізку дороги, що не потребувала заміни верхнього шару покриття, було прийнято рішення про проведення додаткових робіт на перехресті вулиць Святослава Ріхтера та Івана Мазепи. Також вирішили відремонтувати поворот на вулицю Льва Толстого. Ці ділянки були в поганому стані, тому закладені, але не використані кошти, першочергово направили на їх відновлення. 

На виході отримано результат ремонту не всієї вулиці Ріхтера, проте з додатковим покриттям асфальтобетоном перехрестя з вулицею Мазепи – більш як на 50 метрів. Також нове покриття дороги з’явилось на повороті до Льва Толстого, чого взагалі не планувалося робити.

Відновлювальні роботи ще не завершено

Наразі актів прийому-передачі ремонтних робіт на проміжку дороги по вулиці Святослава Ріхтера – від Івана Кочерги до Івана Мазепи, не підписано. Офіційно, робота не завершена. Ще будуть проведені остаточні перевірки щодо якості прокладеного асфальту, його щільності та товщини укладання. Якщо виникнуть недопрацювання, підрядник виправлятиме недоліки за власний кошт. 

А щодо недоремонтованого проміжку дороги, О. Шевчук пояснив, що у разі появи на ньому вибоїн, тріщин чи ямковості більш як у п’ять сантиметрів, в наступному році зроблять поточний ремонт. А поки його залишають, як є. 

В асфальт закатали дерева

Взагалі ремонтні роботи по Ріхтера проходили не зовсім гладко. Підрядник разом з дорогою, закатав був у асфальт дерева. Звичайно, потім прийшлось виправляти ситуацію, вирізаючи отвори для споживання деревами потрібних їм речовин та води.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.