Субота, 27 Квітня, 2024

Шляхи Житомирщини: до “Великого будівництва” і після

Подейкують, в нашій країні є дві біди: дурні та дороги. Кожен водій “труситься” над своєю “ластівкою”, адже знає, що при купівлі авто потрібно бути готовим не лише його заправляти, а й ремонтувати час від часу. Адже стан дорожнього покриття залишає бажати кращого. Від цього страждає і ходова автомобіля, яку періодично потрібно приводити до ладу. 

Житомир – древнє місто, і є відчуття, що деякі відрізки доріг ще давніші. Сказати, що все погано у нашому місті з автомобільними шляхами язик не повертається, але все ж в деяких фрагментах доріг хотілося б покращення. Далі на zhytomyr-future.

Історія та екскурс доріг області та України

Довжина всіх доріг, що сполучають міста, села і містечка дорівнює 169 тисяч кілометрів. Відповідальним за стан доріг України є Державне агентство автомобільних доріг України, яке було створене у 1994 році. Що ж стосується нашої області, то протяжність доріг Житомирщини складає 1195 км. Найдовшим відрізком дороги в межах нашої області є автомобільний шлях від селища Котлярка до села Смаківка, що пролягає через такі населені пункти, як Бараші, Пулини, Коростишів. Відзначимо, що крізь нашу область проходять дві важливі автомобільні артерії України, такі як Варшавська траса і Київ-Чоп. Що ж стосується останньої, то вона була капітально відремонтована перед “ЄВРО 2012” в 2010 роках. Вартість виконаних робіт склала 138 мільйонів гривень. Але вже через 10 років асфальтове покриття почало демонструвати свої слабкі місця, і вибоїн стало неймовірно багато. Зі слів президента України, дорогу повинні були почати ремонтувати у 2022 році. Але заплановані роботи перенесені у зв’язку з військовою агресією РФ. 

“Велике будівництво”

У 2020 році президент України ініціював проведення масштабної відбудови інфраструктури України. Сюди входять не лише автомобільні шляхи, а й школи, дитячі садочки і т.д. Саме після запровадження цієї всеукраїнської програми стан доріг почав відчутно покращуватися. В плани на 2022 рік входив капітальний ремонт 5,5 тисяч кілометрів доріг України. Але відомі події цього року змушують поки натиснути паузу. А в паузи є властивість закінчуватися. 

Житомир-Виступовичі

“Ахіллесова п’ята” доріг нашої області. Багатостраждальна автомобільна артерія Житомирщини. До 2020 року на цьому клаптику дороги, протяжністю близько 200 кілометрів, постраждала не одна сотня автівок. Дорожнє полотно було покладено ще у середині ХХ століття. М’яко кажучи, до 2020 року дороги не було, був просто напрям. Особливо в плачевному стані були відрізки від Житомира до смт Черняхів і Коростень-Виступовичі через Овруч. Деякі ями досягали в діаметри декількох метрів і десятки сантиметрів в глибину. Щоразу їдучи цим шляхом, зрідка на обочині можна було побачити авто, які зупинялися аварійно. Світло в кінці тунелю почало виднітися у 2020 році, коли відбувся капітальний ремонт дороги до Черняхова. Ремонтні роботи проводило “ПП Автомагістраль”. У 2021 році роботи продовжилися на відрізку Черняхів-Виступовичі. У тому ж році було відремонтовано майже все дорожнє полотно, окрім частки по самому смт Черняхів. Скоріше за все, ремонт у цьому населеному пункті відбудеться не скоро. 

Житомир-Андрушівка

Виявляється, “Ахіллесова п’ята” в нашій області не одна. Аварійна дорога, де мільйони українців вживали “триповерхові” також була для нашого краю болючим місцем. Проте у 2021 році почалися роботи по проведенню капітального ремонту дорожнього покриття. Ці та інші ремонтні роботи проводилися за ініціативи президента України в рамках реалізації програми “Велике будівництво”. Додамо, що на 2022 рік відрізок цього автошляху відремонтовано не на 100 відсотків. Але найголовніше, що початок покладено, значить, буде і кульмінація. 

Не все так погано в нашій області та місті Житомирі. Закидати камінням відповідальних за автошляхи нашого краю не збирається, як це було до 2020 року. Можливо власникам автомобільних сервісів не подобається спад ремонту автівок. Але це більше плюс ніж мінус. З оптимізмом дивимося в майбутнє і віримо, що скоро прийде епоха, коли водії будуть дивитися на знаки, а не як об’їхати яму на дорозі. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.