Вівторок, 19 Березня, 2024

Курсанти Житомирського військового інституту спробували свої сили в міжнародних кібернавчаннях

2 грудня в Україні вперше відбувся «Grid NetWars» – навчальний турнір із кіберзахисту. Участь у міжнародних кібернавчаннях взяли 250 представників найбільших комерційних та енергетичних компаній України, які відповідають за захист критично важливої інфраструктури, а також навчальні заклади, у яких навчаються майбутні спеціалісти з «кібербезпеки». Зокрема п’ятеро курсантів Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова. Далі на zhytomyr-future.

Кібербезпека це захист від вірусів, підробки даних, атак хакерів, які можуть викрасти дані, вплинути на роботу системи, спотворювати процеси, зупинити виробництво або використовувати інформацію проти людей і структур. Сприяти зростанню ефективності системи кіберзахисту сьогодні надважливо, а для цього потрібні кваліфіковані фахівці з відповідним досвідом. Участь у Grid NetWars для українських команд і є можливістю здобути необхідні знання, підвищити готовність та випробувати свої сили в ідентифікації та протидії кібератакам.

Grid NetWars

Турнір National Cybersecurity Preparedness: Grid NetWars відбувся в рамках проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури» за підтримки Національного координаційного центру кібербезпеки РНБО (далі НКЦК). Загалом це інтерактивні сценарії, які дають змогу на практиці вивчати, випробовувати й опанувати навички необхідні для безпеки систем та операційних технологій у реальному часі.

Сценарії навчань Grid NetWars створені організацією SANS Institute, яка навчає та сертифікує спеціалістів з кіберзахисту різних рівнів. Відтак українські фахівці вперше отримають престижну сертифікацію від провідної у світі організації SANS Institute.

НКЦК протягом року проводить для фахівців навчання з кіберзахисту, а турнір Grid NetWars допомагає у підбитті підсумків наприкінці року. Адже за його результатами оцінюється готовність спеціалістів протидіяти кібератакам.

Результати турніру

Формат турніру передбачає відбиття та захист об’єктів критичної інфраструктури від імітованих кібератак. Завдання команди полягає у виявленні кібератаки, вживання заходів для блокування хакерів та відновлення роботи вражених систем. Загалом програма турніру насичена та має чимало завдань з викликом, які можна виконувати в довільному порядку. Крім того, він поділений на певні рівні, щоб учасники на основі попереднього досвіду могли швидко переходити на наступні рівні. Переможців визначали за рейтинговою системою відповідно до кількості набраних балів за виконані завдання.

Кібербезпека – один з напрямів, який вивчають і у Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова. Адже сучасна війна – це не лише жива сила і техніка противника, а й кібератаки та цифрове шпигунство, що є головною загрозою національній безпеці. Як повідомляє пресслужба ЖВІ, п’ятеро курсантів старших курсів військового інституту стали одними з перших, хто випробував свої сили в міжнародному турнірі. За результатами конкурсу курсантам вдалося стати одними з 25 кращих, серед 50 команд.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.