Разом з настанням нового 2022 року у силу вступив й закон про національний спротив. Він передбачає створення територіальної оборони. Такі формування особливі тим, що долучитися до оборонної діяльності можуть не лише житомиряни з досвідом проходження військової служби, а й цивільне населення. Наразі на Житомирщині вже створено управління бригади й п’ять окремих батальйонів, що передбачено територіальною реформою. Таким чином кожен з районів області має власний батальйон та штатних військовослужбовців. Далі на zhytomyr-future.com.ua.
Територіальна оборона – це …
Добровольці, які вирішили долучитися до лав територіальної оборони займатимуться контролем місцевості, охороною важливих об’єктів, чергування на блокпостах тощо. Це відбуватиметься за умови воєнної загрози.
Важливо! Сили територіальної оборони не беруть участь у наступальних операціях.
Добровольцем може стати кожен чоловік або жінка з Житомирщини, які перебувають на військовому обліку. Ці люди готуватимуться, вивчатимуть свої обов’язки, знатимуть посаду й першими рушать допомогти населенню. Вони не підписуватимуть контракт зі Збройними Силами України, а просто залишатимуться військовозобов’язаними.
Підготовка передбачає заняття з тактичної медицини, стрільби з вогнепальної зброї тощо. За бажанням окремих осіб, проводитимуться стрілецькі дні, які допоможуть опанувати уміння краще. Житомиряни вчитимуться швидко забезпечувати, озброювати й приймати.
Індивідуальною штатною зброєю Сили територіальної оборони будуть забезпечені повністю. Командир батальйону Сил територіальної оборони Житомирської області Олександр Вербило запевнює, що усі одиниці наразі підраховуватимуться та доставлятимуться у частини, а після – на облік.
Як долучитися?
Загалом, обмежень щодо вступу до Сил територіальної оборони немає, проте мінімальний вік складає 18 років, а максимально допустимий – 60 років. Житомиряни, які не мають військового досвіду зможуть стати повноправним членом формування за умови складання присяги добровольця територіальної оборони.
Є категорії людей, які не зможуть долучитися до ініціативи, серед них:
- напередодні засуджених за тяжкі або особливо тяжкі злочини;
- були засуджені двічі або більше за скоєння умисних злочинів.
Щоб вступити до Сил територіальної оборони, необхідно відвідати місцевий територіальний центр комплектування та соціальної підтримки з документами для військового обліку, далі на кандидата чекає співбесіда з інструктором та представником підрозділу тероборони, а фінальний етап – це військово-медична комісія й збирання необхідних документів, до яких належать:
- копії паспорта та ідентифікаційного кода;
- характеристика з місця робота або навчання;
- довідка про склад сім’ї;
- довідка про несудимість.
Далі потрібно почекати, поки справу добровольця буде сформовано. Після цього її направлять до командира підрозділу територіальної оборони, який повинен ухвалити рішення про укладання контракту.