Неділя, 8 Вересня, 2024

Житомиряни можуть долучитися до територіальної оборони

Разом з настанням нового 2022 року у силу вступив й закон про національний спротив. Він передбачає створення територіальної оборони. Такі формування особливі тим, що долучитися до оборонної діяльності можуть не лише житомиряни з досвідом проходження військової служби, а й цивільне населення. Наразі на Житомирщині вже створено управління бригади й п’ять окремих батальйонів, що передбачено територіальною реформою. Таким чином кожен з районів області має власний батальйон та штатних військовослужбовців. Далі на zhytomyr-future.com.ua.

Територіальна оборона – це …

Добровольці, які вирішили долучитися до лав територіальної оборони займатимуться контролем місцевості, охороною важливих об’єктів, чергування на блокпостах тощо. Це відбуватиметься за умови воєнної загрози. 

Важливо! Сили територіальної оборони не беруть участь у наступальних операціях.

Добровольцем може стати кожен чоловік або жінка з Житомирщини, які перебувають на військовому обліку. Ці люди готуватимуться, вивчатимуть свої обов’язки, знатимуть посаду й першими рушать допомогти населенню. Вони не підписуватимуть контракт зі Збройними Силами України, а просто залишатимуться військовозобов’язаними.

Підготовка передбачає заняття з тактичної медицини, стрільби з вогнепальної зброї тощо. За бажанням окремих осіб, проводитимуться стрілецькі дні, які допоможуть опанувати уміння краще. Житомиряни вчитимуться швидко забезпечувати, озброювати й приймати.

Індивідуальною штатною зброєю Сили територіальної оборони будуть забезпечені повністю. Командир батальйону Сил територіальної оборони Житомирської області Олександр Вербило запевнює, що усі одиниці наразі підраховуватимуться та доставлятимуться у частини, а після – на облік. 

Як долучитися?

Загалом, обмежень щодо вступу до Сил територіальної оборони немає, проте мінімальний вік складає 18 років, а максимально допустимий – 60 років. Житомиряни, які не мають військового досвіду зможуть стати повноправним членом формування за умови складання присяги добровольця територіальної оборони.

Є категорії людей, які не зможуть долучитися до ініціативи, серед них:

  • напередодні засуджених за тяжкі або особливо тяжкі злочини;
  • були засуджені двічі або більше за скоєння умисних злочинів.

Щоб вступити до Сил територіальної оборони, необхідно відвідати місцевий територіальний центр комплектування та соціальної підтримки з документами для військового обліку, далі на кандидата чекає співбесіда з інструктором та представником підрозділу тероборони, а фінальний етап – це військово-медична комісія й збирання необхідних документів, до яких належать:

  • копії паспорта та ідентифікаційного кода;
  • характеристика з місця робота або навчання;
  • довідка про склад сім’ї;
  • довідка про несудимість.

Далі потрібно почекати, поки справу добровольця буде сформовано. Після цього її направлять до командира підрозділу територіальної оборони, який повинен ухвалити рішення про укладання контракту. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.