Субота, 25 Травня, 2024

Тендер на будівництво льодової арени в Житомирі оголошено: чого очікувати

Льодова арена, яку планують вже за декілька років побудувати на Корбутівці, відкриє можливості для кожного, незалежно від віку, отримати задоволення від хокею або іншого спорту на льоду. Зведення льодового комплексу передбачає як проведення навчально-тренувальних занять або спортивних змагань з хокею та фігурного катання, так і масове катання на ковзанах. На думку влади, це сприятиме підвищенню інтересу громадськості до різних видів спорту на льоду, якими можна займатися зовсім поруч з будинком. Далі на zhytomyr-future.com.ua.

Будівництво арени міжнародного стандарту відбудеться в рамках програми президента «Велике будівництво». Для того, щоб отримати пакет дозвільних документів на будівництво, міська рада Житомира ухвалила рішення про відкриття на базі наявних ДЮСШ відділення хокею. Таким чином Житомир, разом зі ще 18 містами, включили до програми розвитку хокейної інфраструктури України.

Льодова арена в цифрах

Розпочати зведення льодової арени за адресою вул. Чуднівська 101-а планують вже навесні цього року, а закінчити у 2023 році. Раніше повідомлялося, що у міському бюджеті передбачили кошти у розмірі 500 тис. грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації. Проте в оголошеному тендері вартість проєктних робіт складає вже 1,5 млн грн, а орієнтовна вартість будівництва всього льодового комплексу – 195 млн грн.

Площа забудови складатиме 3800 кв.м., а загальна площа двоповерхового льодового комплексу – 5048,5 кв.м. Сама льодова арена буде площею 2057,1 кв.м, з розрахунком на 450 глядацьких місць. На території навколо майбутнього льодового комплексу планують облаштувати 87 місць для паркування, 3 з яких для електромобілів та 3 окремих місця для автобусів. Також 20% території навколо будівлі планують озеленити.

Що передбачено проєктом?

Створення двоповерхового льодового комплексу для занять фігурним катанням і хокеєм відбуватиметься згідно з міжнародними стандартами.

Перший поверх можна буде умовно поділити на зону спортсменів та зону масового катання на ковзанах. Для спортсменів тут розташують вісім роздягалень, в тому числі для місцевої та гостьової хокейної команди з душовими та санвузлом, а також гардеробну для суддів. Крім того, передбачено дві тренерських та масажну кімнату на два столи.

Також на першому поверсі розташують підіймач для мало мобільних груп населення (далі МГН), декілька інвентарних приміщень для зберігання та заточки ковзанів, приміщення для сушки одягу та зберігання машин з догляду за льодом.

У зоні для масового катання на відвідувачів чекатимуть вестибюль, зона рецепції, локери для зберігання речей, санвузли, приміщення для видачі ковзанів, чекальня та кабінет лікаря.

На другому поверсі льодового комплексу передбачена глядацька зона. Відтак тут планують розмістити конференц-зал, зону з баром та фуд-кортами для глядачів, тренувальну залу, адміністративні приміщення, санвузли, серверну з операторською, приміщення для прибирального інвентарю, підіймач для МГН, вхід на трибуни, які розраховані на 410 сидячих місць, та балкон на 40 місць, для тих, хто віддає перевагу вболівати стоячи.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.