Вівторок, 16 Липня, 2024

Жителі Богунії протестують проти будівництва нового комплексу

22 листопада на вулиці Героїв Десантників зібралося понад півсотні мешканців, щоб виразити своє невдоволення будівництвом нового житлового комплексу на території. Він знаходитиметься прямісінько навпроти їх будинків.Людей турбує законність продажу земельної ділянки та всі обставини будівництва. Далі на Житомир Майбутнього.

Подробиці будівництва

Під час протесту один з житомирян, Михайло Стахов, розповів, що подібна ситуація уже відбувалася у місті на його пам’яті. Це було у 2005 році. Тоді задля розв’язання важливого питання довелося створити у Житомирській міській раді робочу групу. Вона провела вже три засідання, але досі не відомо, чи дана ділянка продана законно. Така думка мешканців не спонтанна – за документами, відбувався продаж двох ділянок розміром 0,2 гектара, але насправді він сягає 0,49 та 0,46 гектара. Таким чином територія, що займає 53 сотки просто “подарована”.

У Житомирській міській Раді обговорення цього питання активно ведеться. Очільником робочої групи став Віктор Клімінський – чинний секретар установи. Він наголошує, що рішення 2005 року зараз перевіряється на предмет порушень, натомість усі дії, що виконувалися в період з 2020-го по 2021-ий рік абсолютно законні. 

Щодо перевищення прописаного у документації розміру, цю інформацію перевірятимуть за допомогою Житомирського обласного архіву та Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Представники Житомирської міської ради чекатимуть на надання технічних паспортів на згадані вище земельні ділянки. 

Діяльність мешканців почалася раніше

Варто зазначити, що протести не почалися з 22 листопада 2021 року, а тривають з 2020-го року. До того ж проблеми з забудовою стали помітні вже у 2015-ому році. Тоді фірма, що повинна була займатися ділянкою зіткнулася з великою кількістю проблем, серед яких супротив громади. Це стало приводом для зібрання у Богунській раді, на якій мешканці району виступили проти забудови. Тоді від виконання проєкту довелося відмовитися, бо про прибуток мови навіть не йшло.

Проте зараз житомирянам, що мешкають по Вулиці Героїв Десантників не вдається привернути до себе таку ж увагу. Вони напередодні проводили тематичні акції, перекриваючи дороги та неодноразово зустрічалися із забудовником й місцевими органами влади. Наразі чіткого результату немає.

У березні акція з перекриттям дороги пройшла під гаслами “Руки геть від нашого майданчика” та “Не забирайте у наших дітей спортивний майданчик”. Жителі пояснювали, що на місці, де зараз планують зводити новий житловий комплекс був стадіон, що допомагало дітям займатися спортом. Люди організували перекриття дороги по проспекту Миру неподалік Житомирського військового Інституту. Під час протесту житомиряни наразили себе на конфлікти з водіями, проте вони пропускали громадський транспорт та карети швидкої допомоги, а для інших було організовано об’їзд суміжними вулицями. 

Протестуючі містяни наголошували, що стадіон було побудовано їх коштом, а перспектива дітей, що дихатимуть пилом від будівництва зовсім не хороша.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.