Середа, 22 Травня, 2024

У Житомирі реконструюють дві лікарні в рамках «Великого будівництва»

Депутати житомирської обласної ради під час 6-го сесійного засідання підтримали рішення щодо виділення коштів на розробку проєктно-кошторисної документації для двох обласних лікарень. Зокрема, йдеться про «Обласну клінічну лікарню ім. О.Ф. Гербачевського» та «Житомирську обласну дитячу клінічну лікарню» у Станишівці. Повну реконструкцію лікарень заплановано провести в рамках програми президента «Велике будівництво», пише zhytomyr-future.com.ua.

Обласна лікарня Гербачевського

Реконструкція чотирьох лікувальних корпусів, лабораторного корпусу та адміністративно-господарських будівель здійснюватиметься у шість черг:

I – реконструкція відділення судинної та торакальної хірургії, кардіо та нейрохірургії, пульмонологічне та ревматологічне, а також прибудову операційного блоку та розміщення палат інтенсивної терапії. Окрім того, передбачено влаштування вертолітного майданчика.

II – ортопедично-травматологічні відділення, проктологічне та опікове, гематологічне та відділення нефрології з ліжками інтенсивної терапії, а також реконструкція аптечного складу, центру малоінвазивної хірургії, гемодіалізу та лікарняного банку крові.

III – оториноларингологічне, ендокринологічне та гастроентерологічне  відділення.

IV – гінекологічне та урологічне відділення, відділення мікрохірургії ока.

V – терапевтичне та гематологічне відділення, відділення реабілітації.

VI – реконструкція стерилізаційної під приміщення моргу, переоблаштування бібліотеки для розміщення відвідувачів, перетворення харчоблоку у багатофункціональне приміщення, а також влаштування приміщення для медичних відходів.

Дитяча обласна лікарня

Під час реконструкції мають відремонтувати 1-й, 2-й та 3-й лікувальні корпуси, поліклініку та адміністративно-господарські будівлі. Проєктом передбачено 5 етапів реконструкції наступних відділень:

I – фізіотерапевтичне, відділення постінтенсивного догляду, неврологічне, травматологічне, отоларингологічне та педіатричне відділення №2.

II – адміністративні приміщення, відділення виходжування та реабілітації новонароджених, клініко-діагностична лабораторія, рентгенологічне, ендоскопічне, відділення функціональної діагностики, центральне стерилізаційне відділення, отоларингологічне, відділення анестезіології та планова операційна.

III – приймально-діагностичне, педіатричне, онкогематологічне, два хірургічні відділення та гнійна операційна.

IV – консультативна поліклініка.

V – харчоблок, господарський блок, гуртожиток, котельня, стоянка для автотранспорту на 100 місць та влаштування вертолітного майданчика.

Загалом, реконструкція обох лікарень передбачатиме ремонт зовнішніх мереж, влаштування систем пожежної сигналізації та оповіщення, систем вентиляції, заміну інженерних мереж, ремонт вхідної групи, встановлення технологічного обладнання, оздоблення внутрішніх приміщень, заміну сантехнічного обладнання, заміну ліфтів, заміну віконних та дверних блоків. Зовні проєктними рішеннями передбачено утеплення фасадів будівлі, ремонт покрівлі, будівництво вертолітного майданчика, влаштування ігрових майданчиків та зон відпочинку, влаштування тротуарів та ремонт огорожі.

Проєктно-кошторисну документацію мають виготовити до 1 квітня 2022 року, після чого стане зрозумілою дата завершення реконструкцій. Вартість проєкту для КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» складає майже 17 млн грн, у той час, коли вартість проєкту реконструкції КНП «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» лише 6 млн грн. Загальна вартість реконструкції лікарень, а також декількох спортивних об’єктів, передбачених у програмі «Велике будівництво» коштуватиме близько 2 мільярдів гривень. У цю суму входить також реконструкція Бердичівської ДЮСШ ім. В.О. Лонського та Бердичівського ліцею-інтернату спортивного профілю, а також Житомирська ДЮСШ «Авангард» та спеціалізована ДЮСШОР з футболу «Полісся».

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.