Середа, 22 Травня, 2024

Незабаром на Житомирщині почне працювати “розумна” система зважування вантажівок під час руху

На трасі “Київ-Чоп” продовжують встановлювати комплекс автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion (“Зважування у русі”).

Далі розкаже “Житомир майбутнього” з посиланням на Житомир.info 

Як працює система

Як розповів менеджер проекту компанії “SEA” по системах зважування в русі Дмитро Момотенко, комплекс складається з двох частин. Верхня частина має камери, а нижня вмонтована в асфальт. 

За словами Момотенка, комплекс знаходиться на 206 кілометрі автомобільної траси Київ-Чоп. На сьогоднішній день роботи підійшли до завершальної стадії. 

“Це все називається “система зважування в русі”, вона ділиться на дві частини: верхня частина, на якій знаходиться камери фіксації номерних знаків, бокової фотофіксації та визначення габаритних параметрів транспортного засобу; нижня частина, де відбувається сам процес зважування”, – розповідає менеджер проекту. 

Зважування відбувається так: на першу індуктивну петлю йде детекція транспорту, відразу фотофіксації та визначається довжина автомобіля. Після цього, для того, щоб була більш висока точність системи, роблять три лінії зважування, тобто зважувальний процес проходить поосно, потім дані сумують та визначається середнє арифметичне значення. Крім того, додатково встановлюють п’єзосенсори для того, щоб визначити з’їзд, об’їзд та можливе уникнення зважування, а також ще один сенсор для того, щоб визначити кількість пар скатів на осі. 

Система сама збирає всі потрібні дані та потім в автоматичному режимі передає їх на сервер. Момотенко розповідає, що процес роботи системи йде такими етапами:

  • процес детекції;
  • зважування;
  • визначення габаритного розміру;
  • фотофіксації.

Ці всі дані збираються в одне ціле, після чого інформація шифрується та передається на сервер, де проходить подальшу обробку. Якщо вага більша за норму, то цей пакет даних позначається як червоний, тобто з порушенням. Інформацію на сервері отримує замовний, яким є державне підприємство “Фінансування інфраструктурних проектів”. Далі інформація є закритою, але Момотенко вважає, що будуть накладатися штрафні санкції на порушників. 

10 грудня 2020 року систему “Зважування в русі” на цій дорозі планували запустити в тестовому режимі, а вже незабаром вона повинна запрацювати на постійній основі. 

Нагадаємо, що власний рахунок буде перероблювати дорожне покриття на вулиці

Соборності, яку ремонтував кілька тижнів тому. Ремонтні роботи вулиці відбуваються у рамках програми “Велике будівництво”.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.