Середа, 22 Травня, 2024

Страйк під “Житомиргазом”. Житомиряни обурені підняттям тарифів

Незважаючи на вседержавну кампанію щодо не підвищення тарифів населенню, “Житомиргаз” притримується власної думки.

Відтак, на сайті міської ради було розміщене оголошення, що монополіст на газовому просторі АТ “Житомиргаз” планує зібрати житомирян на так звані громадські слухання.

Сергій Сухомлин закликав всіх прийняти участь у зборах, бо ціни на транспортування газу хочуть підняти у 2,5 рази. Очільник міста наголосив, що треба йти і висловлювати свою думку.

Зібрання відбулося 25 жовтня об 11.00 біля приміщення газ установи. Дивно, але до громадян тривалий час ніхто не виходив. Може злякались, що люди були негативно налаштовані щодо підвищення тарифів.

Не дочекавшись співрозмовників, обурений натовп взяв будівлю штурмом, зайшовши до кабінету голови правління “Житомиргазу” Валентина Ющенка. Останній, звичайно, такого не чекав, але вимушений був прийняти непроханих гостей. Деталі на сайті zhytomyr-future.com.ua.

Громадські слухання не перенесуть, бо вони вже відбулися

Валентин Ющенко на запитання громадян, на підставі чого підвищуються тарифи на транспортування газу, відповів, що проводяться відповідні розрахунки, результати яких доведуть до відома людей пізніше. Голова Правління під тиском натовпу зазначив, що звернення подібного роду потрібно надавати в цивілізованому порядку у вигляді пропозицій. 

Тоді громада запропонувала перенести громадські слухання на іншу дату з метою досягнення конструктиву, на що В. Ющенко відповів, що це неможливо, бо вони вже відбулися.

Дмитро Конюх, фінансовий директор АТ “Житомиргаз, зрештою розлюченому натовпу повідомив, що пакет документів разом з протоколом обговорення на громадських слуханнях буде направлено до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Ця комісія візьме до уваги всі зауваження та заперечення і надасть остаточне рішення. Коли відбудеться засідання комісії, очільник “Житомиргазу” не знає. Зокрема, він зазначив, що ніякого підвищення тарифів ще не відбулося. “Житомиргаз” лише надав свої розрахунки. Це лише перший, підготовчий, етап.   

  Станом на сьогодні тариф на транспортування газу складає 2,016 грн./м3, а після підняття матиме вираз у 5,028грн./м3.

Відтак, монополісти диктують свої умови, закладаючи у кошторис неабиякі прибутки. 

Тарифи зафіксовані, на це мають звертати увагу

На Конгресі місцевих та регіональних влад, за головуванням  Президента України, 30 вересня був підписаний Меморандум про не підвищення тарифів, в якому визначається, що держава спрямує до місцевих бюджетів надходження від податку фізичних осіб розміром у 4%, що в грошовому еквіваленті дорівнює 11 мільярдів гривень. Більше того, для підтримки комунальних виробників теплової енергії у місцевих бюджетах залишатимуться 13,44% сплаченого акцизу на пальне. В документі також вергульовано питання щодо безперебійності постачання газу до бюджетних установ. НАК “Нафтогаз” та Уряд врегулювали вартість на теплову енергію для таких установ.

Сергій Сухомлин, серед інших, є підписантом даного Меморандуму.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.