Середа, 22 Травня, 2024

Відсутність кондукторів у транспорті — чи так все страшно?

Минулого тижня житомирянам стало відомо, що вже за рік у тролейбусах не буде кондукторів. Проте навіть зараз багато хто не знає, до чого готуватися та з якими труднощами можна зіткнутися. Далі на zhytomyr-future.

Насправді, все доволі просто, бо ця система не нова та активно використовується за кордоном. Розглянемо її на прикладі найближчого сусіда — Польщі. Там у кожному транспортному засобі знаходиться автомат, сплатити за квиток у якому можна за допомогою банківської картки. 

Здавалося б, таким чином легше проїхатися “зайцем”, але на лінії працює служба контролю, що може на будь-якій зупинці зайти до транспорту, щоб перевірити наявність квитка у кожного. Якщо у пасажира він відсутній, той муситиме протягом певного часу виплатити штраф, більше того, польська система передбачає збільшення суми за несвоєчасну оплату. 

Та незважаючи на те, що метод вже довго використовується багато де, є проблеми, з якими можуть стикнутися житомиряни під час поїздки громадським транспортом без кондукторів. 

В першу чергу, це пов’язано з технічною стороною. Минулого року було зареєстровано скарги до ЖТТУ на те, що з банківських карт списуються суми більші за вартість проїзду, або стягуються кошти в той час, коли людина не користувалася транспортом. Проте ситуація може бути повністю дзеркальною – йдеться про неможливість сплати. Така проблема виникає через технічну несправність валідатора. Або труднощі іноді виникають зі зв’язком з банком – гроші не стягуються взагалі. 

Але, на відміну від вище згаданої Польщі, де майже немає оплати готівкою у транспорті, житомиряни зможуть зробити це у водія, тому краще завжди мати з собою паперові гроші. Окрім цього, вони матимуть змогу скористатися QR-кодом, транспортною картою або Картою Житомирянина. 

Чи є ця система зручною — покаже час, та вона вже почала діяти у деяких маршрутах, а саме: 4А, 7, 7А та 8. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.