П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Альтернативна енергетика в Житомирі

Потреба в електроенергії постійно збільшується, тому людство шукає нові шляхи вирішення проблеми. Важливим є окрім високої енергоефективності, екологічна чистота проекту. Детальніше про розвиток альтернативної енергетики в нашому місті розповість Житомир Майбутнього.

Проблема зелених тарифів

Це дійсно актуальна проблема, адже «зелений» тариф для сонця, вітру є занадто високим, тому важливим є питання його регулювання. Тариф повинен відповідати європейському прототипу. Наразі технології впали в ціні, тому проекти з використанням альтернативної енергетики набагато швидше окупаються.

Близько 2 % від загальної маси використовується джерел альтернативної енергетики. До 2030 року планується збільшити даний показник до 25%. В більшій мірі, такий приріст залежить від законодавчої бази, підтримки держави та інвестиційного клімату.

Варто також відмітити негативні сторони використання альтернативної енергетики – це її нестабільність. Адже станція залежить від часу, погодних умов, цілого ряду інших не менш важливих факторів.

Вітропарки

Фахівці відмічають, що дійсно сильними гравцями на ринку альтернативної енергетики є вітропарки. Кожний вітрогенератор характеризується великою потужністю, але такі проекти набагато складніше готуються та в подальшому реалізуються. Вони набагато дорожче, якщо порівнювати з сонячними проектами альтернативної енергетики. Якщо оцінювати по об’єму ринку біомаси, біогазу, то проекти вітропарків займають почесне третє місце.

Курс на відновлювальну енергетику

Саме такий курс взяла Житомирщина, щоб стати кліматично нейтральною, позбутися енергозалежності. Цікаво, що саме наше місто планує стати першим, хто до 2050 року планує повністю перейти на 100% відновлюваної енергії. Подібні заяви були почуті ще від 4 українських міст.

Світова практика показує, що це можливо, вже в 55 країнам світу це вдалося. В Україні, в особливості в Житомирі, тільки починаються перші кроки до альтернативного майбутнього.

  1. Розвиток електротранспорту. В Житомирі закупаються нові тролейбуси, котрі споживають на 30-40% менше електроенергії, відкриваються додаткові тролейбусні маршрути. Планується також запуск додаткових ліній, завдяки чому вийде поступово замістити транспорт на бензині електротранспортом. Такий підхід є екологічним, безпечним та ефективним.
  2. Модернізація водоканалу. Практично за 2-3 роки Житомир матиме практично нове підприємство водоканалу, котре буде споживати на 30% менше електроенергії.
  3. Будівництво нової ТЕС на альтернативному паливі. Це сприятиме зменшенню тарифу на тепло для житомирян. Адже набагато дешевше використовувати імпортований газ. ТЕС буде виробляти, за планом, електричну енергію для комунальних установ.
  4. Модернізація дитячих садочків та шкіл. За рахунок переважно грантових, кредитних коштів проводиться модернізація навчальних закладів.

Реалізація даних заходів допоможе зменшити споживання газу в енергетичному балансі міста приблизно на 40%. Планується будівництво в Житомирі великих сонячних електростанцій, вже активно встановлюються домашні сонячні електростанції.

Як бачимо, Житомир вже на правильному шляху. Маленькими кроками вийде досягти заданої мети.

Альтернативна енергетика в Житомирі

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.