П’ятниця, 29 Березня, 2024

У Житомирі презентували проєкт з протидії домашньому насильству

Нещодавно було запущено всеукраїнський проєкт “Починай діяти”. Він орієнтований на людей, які постраждали від домашнього насильства. 25 січня його презентували у Житомирі. На захід було запрошено багато фахівчинь, які проводили тренінги та майстер-класи у галузі конфліктології, наданні домедичної допомоги та навчали самообороні. Більше на zhytomyr-future.com.ua.

Що відомо про проєкт?

Заступниця міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревчук повідомила, що для втілення проєкту з державного бюджету коштів виділено не було. Усі організатори та фахівці діяли виключно на волонтерських засадах. Три основі напрямки (надання домедичної допомоги, конфліктологія та самооборона) було обрано не випадкова: знання у галузі медицини можуть так само врятувати жити, як відмінні навички самозахисту, а володівши конфліктологією людина зможе простіше керувати своїми емоціями та виходити з неприємних ситуацій без негативних наслідків.

Додатково усі охочі отримали майстер-класи з рукопашного бою. Прийоми, продемонстровані професіоналками, дозволяють у критичній ситуації вирватися з рук нападника. Тренерка Лідія Павлюк запевнила, що для виконання деяких з  них, бути добре підготовленим фізично зовсім не обов’язково. Таким чином є можливість звільнитися навіть від достатньо кремезного нападника, якщо враховувати техніку.

Загалом 25 січня захід відвідали близько сорока житомирянок, які у минулому були жертвами домашнього насильства. Проте окрім них, були й пересічні громадяни, яким не байдужа ця тема та вони хочуть маленькими кроками боротися з проблемою. Багато відвідувачів наголосили на важливості кожного з продемонстрованих навичок.

Начальниця сектору протидії домашньому насильству районного управління поліції Марія Зуб наголосила, що проблема психологічного насильства також є дуже актуальною. Саме тому організатори й звернули увагу на конфліктологію. 

Поступово проєкт буде представлено й в інших куточках України.

До кого звертатися у випадку домашнього насильства?

Наразі люди, що постраждали від домашнього насильства або мають інформацію про його вчинення, можуть звертатися не лише до поліції, а й за телефоном гарячої лінії та посиланням на сайт. 

Вже певний час в Україні працює урядова гаряча лінія 1547. Зателефонувати можна у будь-яку пору дня та ночі. Сповістити операторів можна не лише про випадки домашнього насильства, а й про насильство за статевою ознакою, торгівлю людьми або про небезпеку вчинення злочину щодо дитини. 

З 9 грудня почав функціонувати урядовий сайт, що належить цій гарячій лінії – https://1547.ukc.gov.ua/. Тут користувач може залишити анонімне повідомлення про факт злочину. Окрім цього, на сайті представлена корисна інформація з теми: який алгоритм протидії домашньому насильству, а під час звернення на гарячу лінію можна отримати безплатну психологічну та юридичну консультації. 

Нагадаємо, що в Україні з 29 липня 2021 року було посилено відповідальність за скоєння домашнього насильства та/або насильства за статевою ознакою.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.