Вівторок, 19 Березня, 2024

Житомиряни здобули дві медалі на Міжнародному конкурсі комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX – 2021»

Цьогоріч через пандемію коронавірусу фінал Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2021» проходив у online-режимі. Участь у конкурсі, який об’єднав найкращих представників IT-сфери серед школярів, студентів і викладачів, взяли представники з 10 країн світу. Конкурсантів з України цього року було найбільше. Крім того, команда України здобула найбільше, у порівнянні з іншими країнами, медалей, а саме 15, серед яких дві медалі, срібло і бронзу, здобули житомиряни. Більше на сайті zhytomyr-future.com.ua.

INFOMATRIX-2021

3 2009 року Україна є повноцінною країною-учасницею фіналу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів – «INFOMATRIX – 2021». Цього року фінал конкурсу в Мексиці відбувся 1 листопада 2021 року в режимі онлайн. Учасники з 10 країн світу змагалися в чотирьох номінаціях: комп’ютерне мистецтво, апаратні пристрої, короткометражний фільм та програмування. Журі конкурсу оцінювало як якість виконання робіт, так і вміння презентувати свої доробки англійською мовою. Команду України на Міжнародному конкурсі комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX – 2021» представляли 18 конкурсантів зі шкіл та ЗВО. 15 проєктів принесли одну платинову, чотири золоті, п’ять срібних і п’ять бронзових медалей.

За результатами конкурсу платинову медаль отримав учень Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ». Золоті медалі для України здобули представники: Одеської ЗОШ № 65, Дніпровської ЗОШ № 22 та № 58. Срібні медалі вибороли учні Одеської № 65, студенти Національного авіаційного університету, Житомирського державного університету «Житомирська політехніка» та Національного університету «Львівська політехніка». Бронзові медалі: учень Київської гімназії №178, учень Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», учениця Покровської ЗОШ № 3, учениця Житомирської ЗОШ I-III ст. № 17 та учні Дунаєвецького НВК «Загальноосвітня школа І–ІІІ ст., гімназія».

Перемога житомирян

Для того, щоб взяти участь у світовому конкурсі, учасники спершу мають пройти національний відбір «Екософту» або «Інфоматриксу». На відборі відбувається оцінювання кваліфікації робіт – наскільки вони закінчені та доопрацьовані. Після чого проходить український фінал, переможці якого отримують змогу представляти Україну на світовому рівні. Під час визначення переможців, велику увагу надають вазі, значенню та глобальним проблемам, які намагаються у своїх роботах вирішити учасники.

Денис Пирогов – володар срібної медалі конкурсу у номінації «Computer Programming (Програмування)», студент Житомирського державного університету «Житомирська політехніка» представляв проєкт «The RISC-V Virtual Machine». Це інструмент для інженерів та програмістів, які працюють з мікроконтролерами чи операційними системами та драйверами, такі як Linux. Наприклад, завдяки цьому проєкту було створено доповнення до цієї операційної системи та багатьох інших маленьких проєктів, які пов’язані з архітектурою.

Єлизавета Малиновська – бронзова призерка конкурсу у номінації «Computer Art (Комп’ютерне мистецтво)», учениця Житомирської ЗОШ I-III ст. № 17 представляла проєкт «Sand Snake». Проєкт являє собою календар різних сезонів.

Керівником проєктів виступав Микола Тарасюк – учасник міжнародного конкурсу Infomatrix та фіналіст національної премії Global Teacher Prize 2020 й Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму.

Загалом, розробки юних житомирян у сфері робототехніки та ІТ-технологій, мають неабияке значення у розвитку українських програмних засобів для навчання та вивчення програмування, які можна використовувати в школах та університетах.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.