Середа, 22 Травня, 2024

У Міністерстві фінансів планують виділити 500 мільйонів на електрифікацію залізниці з Житомира

Міністерство фінансів повідомило про те, що у наступному році на пасажирську інфраструктуру залізничних перевезень “Укрзалізниці” буде виділено чотири мільярди гривень. Далі розкаже “Житомир майбутнього”

Як інформують ЗМІ, саме така сума на інфраструктуру планується в державному бюджеті України на 2021 рік. Частина з цих грошей буде витрачена на електрифікацію гілки Житомир – Новоград-Волинський. 

У повідомленні, зокрема, йдеться про те, що три мільярди підуть на те, щоб закупити пасажирські вагони, що зможуть перевозити два мільйони людей кожного року. Ще півмільярда буде витрачено на те, щоб електрифікувати ділянку Житомир – Новоград-Волинський. Мінфін заявляє, що цей крок дасть змогу Житомиру отримати щоденне залізничне сполучення з двома десятками обласних центрів країни.

Зазначимо, що про те, щоб електрифікувати цей напрямок говорять вже не перший рік. Раніше говорили, щоб виконати всі роботи по цій ділянці необхідно вісімдесят мільйонів доларів США. 

На сьогоднішній день Житомир має чи не найгіршу ситуацію із залізничним сполученням. Люди, для того щоб попасти на потрібний поїзд, мають спочатку їхати в Бердичів або Коростень. 

Нагадаємо, що у Житомирі три дні працювали активісти, які перевіряли місто на безбар’єрність. Волонтери працювали у рамках всеукраїнського проекту Рейтинг доступності міст “Тостер”. Вони моніторили адміністративні, комерційні та інфраструктурні об’єкти. За словами координаторки ГО “Доступно UA” Тетяни Шаповал, вони зазвичай перевіряють півкілометра в радіусі центра міста. Це переважно маршрути, якими рухаються пішоходи. Активісти перевіряють аптеки, вокзали, міські ради, банки, кафе тощо. Заклади, які пройшли перевірку, отримують наліпку, яка свідчить, що тут є доступність для маломобільних груп населення. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.