Четвер, 25 Квітня, 2024

Центр Житомира перевіряли на безбар’єрність

У Житомирі протягом 3 днів працювали волонтери, які перевіряли центр міста на безбар’єрність. Перевірка проходила у рамках всеукраїнського проекту Рейтинг доступності міст України “Тостер”. Волонтери проводять моніторинг інфраструктурних, комерційних та адміністративних об’єктів.

Далі розкаже “Житомир майбутнього” з посиланням на Житомир.info

Як повідомила координатор ГО “Доступно UA” Тетяна Шаповал, вони приїжджають до міста, починають знайомитись з активістами, набирають волонтерів, яким не байдуже питання доступності для маломобільних груп населення та моніторять ситуацію. Під моніторинг підпадає півкілометру в радіусі центральної частини населеного пункту. Зазвичай перевіряють маршрути пішоходів. Це стосується переходів, тротуарів, заїздів між будинками, аптек, банків, поштових відділень, супермаркетів, кафе. Також обов’язково перевіряють міську раду, вокзали, театри та кінотеатри, лікарні тощо. 

Як оцінюють доступність

Активісти перевіряють, наскільки певний об’єкт має відповідність до державних будівельних норм. За словами Шаповал, оцінюють за такими блоками: територія зовні, вхід до закладу, паркувальні місця для людей з інвалідністю. Також звертають увагу на ширину входу, наскільки він доступний, якщо мова йде про пандус, то дивляться який у нього кут нахилу. 

Ті заклади, які пройшли перевірку, отримують спеціальну наліпку. За результатами моніторингу таку наліпку отримали два об’єкти. Шаповал зазначила, що такі відзнаки в Житомирі отримали міська рада та ресторан “Дім Трибеля”. У ресторана є питання по вхідній групі. Хоч у них і є альтернативний вхід з двору, але взимку це незручно, бо літній майданчик не працює в цю пору року, а це додаткова складність. 

Загалом, Житомир оцінили середнє, волонтери кажуть, що є і гірші міста у цьому питанні. Михайлівська вулиця справила погане враження, бо вона пройшла реконструкцію, але там немає закладів, які мають доступний вхід. У кожного закладу є мінімум одна сходинка, а це вже проблема для людей з інвалідністю та для людей з дитячим візком. 

Житомирянка Катерина Чорток каже, що такий моніторинг може звернути увагу на потреби маломобільних груп населення. Вона хоче, щоб були більш доступні магазини, аптеки, тому що коли треба зайти кудись, а там не облаштований вхід, то треба просити про допомогу інших людей, а буває, що люди не погоджуються на це. 

Результати моніторингу та рекомендації щодо змін передадуть представникам міської влади Житомира. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.