П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Житомирські волонтери встановили камери відеоспостереження

Завдяки зусиллям житомирських волонтерів від громадської організації встановлені камери відеоспостереження на тих ділянках, де частіше всього трапляються правопорушення. Всього на 19 об’єктах міста Житомира та області їх має бути 68. Волонтерами стали колишні учасники бойових дій на Сході України. Детальніше про подію розповість Житомир Майбутнього.

Отримання гранту «Атошник»

Нещодавно місцева громадська організація «Атошник» отримала грант загальною вартістю 375 тисяч гривень, призначений для встановлення 68 камер відеоспостереження на 19 адміністративних приміщеннях. Фінансує ініціативу Програма розвитку ООН, проект реалізується в Житомирській області за фінансової підтримки Королівства Нідерландів.

Вже встановлено 24 камери на 8 об’єктах, але це тільки початок. Громадська організація спільно з представниками поліції планує провести зустріч з молоддю. Це стане важливим кроком в формуванні свідомості підростаючого покоління. Ветерани АТО зі своїм реальним бойовим досвідом підуть на зустріч з учнями та студентами, проведуть бесіду, дадуть відповіді на важливі питання. Варто пропагувати такі цінності, як закон та порядок, повага до правоохоронних органів. Михайло Кучерук підкреслює, що саме в наших руках – безпечне життя міста.

Автор волонтерського проекту

Михайло Кучерук розповідає, що обирали місця встановлення камер відеоспостережень, орієнтуючись на найбільший потік транспорту, на ділянки, де частіше за все трапляються правопорушення.

Для прикладу, камеру відеоспостереження завдяки волонтерському проекту вставлено за адресою вулиця Майдан Згоди 3/75. Михайло Кучерук є колишнім працівником правоохоронних органів. Він акцентує увагу на тому, що головне в справі «доказова база». В даному випадку в ролі німого, незацікавленого свідка виступає якраз камера відеоспостереження.

Координатор проекту Віктор Камлук зазначає, що інформація з камер відеоспостереження записується на вінчестер, всю необхідну інформацію можна буде вилучити. За словами координатора, вже розглядаються дві справи, в яких доказовою базою є записи з встановлених відеокамер. Мова йде про пограбування квартири, розбірку та напад біля дитячої обласної поліклініки. Винуватці не знали про присутність камер відеоспостережень, саме тому їх вдалося піймати «на гарячому».

Планується в майбутньому, що дані з камер відеоспостереження можуть стати частиною бази міського інформаційного центру.

Автори волонтерського проекту зазначають, що прагнуть, щоб дані з камер приєдналися до єдиної системи міста. Громадська організація «Атошник» переглянула статистику, ознайомилася з такою проблемою, як криміногенна обстановка. Саме тому було прийнято рішення взяти під контроль придорожні ділянки, відділення, гастролери, тощо. В таких місця частіше за все проходять пограбування.

Спільними силами, за словами волонтерів громадської організації «Атошник», можна зробити наше місто більш безпечним.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.