Неділя, 28 Квітня, 2024

Дім української культури, що у Житомирі

Збереження традицій української культури – це один з найважливіших моментів сьогодні. Саме тоді ми відчуваємо, що маємо коріння, яке сягає кілька тисяч років тому. Уже понад шість років у Житомирі існує свій осередок духовності, храм традицій, що оберігає історію минулого та додає сучасності. Це – Дім української культури. Дім, у стінах якого ти знайдеш силу та красу різнобарвної української автентичності. Далі на zhytomyr-future.

Від маєтку нотаріуса Філіпова до створення Дому української культури

Іван Філіпов оселився на околиці Житомира у 1886 році, збудувавши невеликий дерев’яний будинок. Згодом збільшивши свої статки, місцевий нотаріус повністю реконструював свій дім, і у 1903 році повстав розкішний бароковий палац. На реконструкцію пішли чималі гроші – до 100 000 рублів. Будівля має два поверхи, білі арки, витягнуті округлі вікна, розкішну ручну ліпнину – усе це надає особливої величі та дорого вигляду. А колони, які прикрашають центральний вхід, додають ще більшої величі та багатства. 

Проте Іван Філіпов був змушений залишити всі свої нажиті статки та тікати, бо надворі почалася Жовтнева революція. Усе майно перейшло у власність міста Житомира, яке одразу ж розграбували. На початку тут діяла партійна школа, де вчителював О. Довженко. Під час війни у 1920 х роках у будинку працював штаб кінної армії Будьонного. У середині 70-тих років XX ст. будівлю обладнали під РАЦС. Під “Весільний марш” Мендельсона реєстрували шлюб наші бабусі та дідусі, батьки і, навіть, ми. Постійна зміна власників, різні історичні перипетії та неналежне утримання палацу призвело до втрати тієї розкоші, що була в інтер’єрах будівлі. У 2010 р.міська рада виділила кошти на  реконструкцію – відновили паркет, реставрували інтер’єр всередині будівлі, відремонтували дах та відновили фасад.

Зародження нового етапу – Дім української культури 

У квітні 2016 року відкрив свої двері Дім української культури. Основним мотивом існування закладу є привертання уваги молодого покоління до витоків нашого роду, його становлення та надбання, що надалі стане поштовхом для духовного розвитку. У Домі української культури діє кілька відділів, з різноманітною кількістю експонатів, які періодично оновлюються. Це картини місцевих художників, козацька зброя, вироби та прикраси народної творчості, незвичні побутові речі. Крім того, тут працюють школи майстрів декоративно-прикладного мистецтва, різноманітні гуртки, виставки та проводяться майстер-класи, є вечори танців для старшого покоління та цікаві зустрічі з митцями, науковцями, літераторами та іншими видатними особистостями.

У день відкриття осередку було встановлено рекорд на найбільшу ляльку-мотанку, яка виготовлена відповідно до всіх правил народної творчості. Це було зафіксовано в “Книзі рекордів України”. Сьогодні це окраса стародавньої будівлі, яка несе в собі важливу символічність, адже є  давнім українським оберегом, символом матері-прародительки. Лялька-мотанка є каркасною, основа обмотана натуральним матеріалом, в одязі використали льон і домоткану тканину з геометричним орнаментом у червоно-чорних кольорах, який є поширеним на Житомирщині. Оберіг встановили на вулиці під склом, тому усі перехожі можуть оцінити його велич. 

Двері Дому української культури відчинені для кожного, хто цікавиться та шанує українське. Бо у повазі до історії, в знанні здобутків і прагненні розвитку національної культури можливе виховання справжнього українця.

Завітайте і долучайтеся пізнання щедрої народної культури у м. Житомирі за адресою: вулиця Велика Бердичівська, 61.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.