Неділя, 8 Вересня, 2024

Житомир у смартфоні

В 2019 році шостий новоспечений президент України Володимир Зеленський поставив за мету зробити державу в смартфоні. Звісно, що не обійшлося без скептиків, які вважали таку мету нереальною, але як показали найближчі роки, що свого слова Володимир Олександрович дотримався. Щоправда, держава в смартфоні в понятті президента докорінно відрізнялася від того, що було раніше і сказати, що  до того ми не знали всіх благ смартфона неможливо. Та й будемо відвертими, що цифровий ресурс «Дія», то поняття глобальне і охоплює майже всі сфери життя українця. Далі на zhytomyr-future.

Наше місто завжди крокувало в ногу з іншими містами України.  Нове тисячоліття в сфері мобільних телефонів і світової павутини дозволило нашій державі за короткі 10 років зробити неабиякий крок в напрямку цифрових технологій, які безсумнівно полегшили життя людства і як це відобразилося на мешканцях Житомирщини, дізнаємося далі.

Житомир в телефоні

З початком 2000-х в нашому місті все більше можна було спостерігати мешканців з мобільними телефонами, які при падінні на землю могли пробити асфальт. Подейкують, що дехто примудрявся свої девайси використовувати, як відкривачки для пляшок з пивом. 

Та з появою смартфонів містяни почали дедалі більше насолоджуватися технологіями майбутнього і Житомир не стояв осторонь.

Епоха цифрового життя

Певне не варто говорити про мапу міста, де кожен міг дізнатися за допомогою телефону будь-який маршрут до будь-якої точки обласного центру і області. 

Приємно тішить, що особливо з 2015 років у всім відомих інтернет-магазинах «Play Market» і «App Store» почали з’являтися додатки і застосунки виключно для мешканців нашого міста. Здебільшого вони мали на меті лише одне, зменшити черги в різноманітних установах. Насамперед хочеться виділити додатки, завдяки яким містяни вже не дзвонили до служб, а користуючись месенджерами передавали показники лічильників до відповідних інстанцій. Не важко здогадатися, що оплату за спожиті послуги житомиряни так само могли робити онлайн. 

Окрема тема для розмови це послуги таксі, які з появою смартфонів отримали нове життя і дихання. За допомогою смартфонів містянам стало набагато легше користуватися послугами таксі, які працюють виключно в нашому місті. За допомогою застосунків абоненти можуть не лише викликати таксі, а й прямо в телефоні спостерігати за переміщенням автівки на мапі міста і вартість поїздки, та це лише вершина айсберга.

Важко не відзначити той аспект, що всі торговельні мережі, медіапростір і багато інших установ створили свої застосунки, щоб користувачі могли не виходячи з дому переглянути будь-яку інформацію, що їх цікавила. 

Одним з цікавих фактів користування смартфонів, який потрібно відзначити, це чати містян, де мешканці, які між собою абсолютно не знайомі спілкувалися на різноманітні теми. Особливо потрібно згадати 2022 рік, коли водії міста в часи дефіциту палива писали в чати інформацію про наявність палива в різних комплексах Житомира.

Звісно неможливо не згадати про бесіди батьків школярів і вихованців дитячих садочків, щоправда, це не стосується виключного нашого міста, адже такий момент присутній у всіх містах України. Цікавий факт, що даних чатів в Європі не існує. Подейкують, що існують чати, де є батьки і класний керівник та чати без викладача, в якому мами і татусі посипають голову попелом тому самому класному керівнику, та то швидше легенда. 

Тож підсумовуючи відзначимо, що наше місто в жодному разі не пасе задніх в сфері цифрових технологій. Та в цій бочці меду потрібно виділити свою ложку дьогтю, адже всіма вищезгаданими і не лише ресурсами користуються виключно молоде і юне покоління здебільшого. На жаль, приписати до цієї когорти покоління народжене в минулому столітті неможливо, щоправда, і серед них є ті, хто використовує свій смартфон не лише для дзвінків, але той відсоток жалюгідно малий, та здається то все питання часу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.