Четвер, 25 Квітня, 2024

Ще три пам’ятники та пішохідний міст у Житомирі внесли до переліку об’єктів культурної спадщини

Об’єктами культурної спадщини відтепер вважаються: підвісний міст через Тетерів у парку імені Гагаріна, архітектурна композиція «Герої не вмирають» на майдані ім. С.П. Корольова, пам’ятник «Захисникам України» на майдані Перемоги та пам’ятник Олегу Ольжичу на розі вулиць Ольжича та Перемоги, пише zhytomyr-future.com.ua. Відповідно на охорону цих об’єктів мають укладати відповідні договори. Розпорядження, про щойно виявлені об’єкти культурної спадщини, були оприлюднені на сайті Житомирської ОДА 8 листопада 2021 року.

Пішохідний міст

Житомирський підвісний пішохідний міст розташований у парку імені Гагаріна. Сьогодні, з цією унікальною конструкцією можна порівняти хіба що Бруклінський міст у Нью-Йорку, як найстаріший підвісний міст, міст Цин Ма у Гонконгу, як найбільший дворівневий, міст Перлин у Японії, як найдовший та міст Ройял-Гордж у США, який є найвищим у світі підвісним мостом.

Довжина житомирського мосту складає 350 метрів, розташований він на висоті 43 метрів, а металеві вантові конструкції утримуються двома 70-метровими пілонами. Міст звели 1982 року, в рамках проєкту будівництва комплексу Бойової слави, від якого залишилися лише пішохідний міст та монумент Слави на Корбутівці.

Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації №617, міст занесли до переліку об’єктів культурної спадщини, як витвір (споруда) науки й техніки.

Герої не вмирають

Урочисте відкриття пам’ятника Героям Небесної Сотні відбулося 23 серпня 2017 під стінами Житомирської ОДА на майдані Корольова. Були присутні тодішній Віцепрем’єр-міністр України Геннадій Зубко, представники влади міста, громадських організацій та ЗМІ, волонтери та житомиряни.

Відкриттю пам’ятного знаку передував конкурс на найкращу архітектурно-художню композицію під гаслом «Герої не вмирають». За результатами якого, переможцями стало подружжя Юлії Герез-Гладкої та Петра Гереза. Представлена ними архітектурна композиція, яка підсвічується вночі, складається із металевого триптиха й скульптури. Загалом, на встановлення пам’ятника витратили 735,9 тис. грн.

Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації №616, пам’ятник занесли до переліку об’єктів культурної спадщини, як історичну споруду.

Пам’ятник Захисникам України

Відкриття пам’ятника відбулось 14 жовтня 2021 року. Його відвідали ветерани війни, представники влади, родичі загиблих військовослужбовців, а також небайдужі житомиряни. Цей меморіал засвідчує велику вдячність тим, хто захищав та продовжує захищати Україну, тим, хто віддав своє життя у війні з російським агресором.

Назву майбутнього пам’ятника «Захисникам України у війні з російським агресором», спільно з краєзнавцями та істориками, узгоджували військовослужбовці, родичі, дружини та матері загиблих військових. Кошти на зведення пам’ятного знаку виділяли як з міського, так і з обласного бюджетів. Загальна вартість будівництва складає понад 7 млн грн.

Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації №618, пам’ятник занесли до переліку об’єктів культурної спадщини, як пам’ятний знак історії та монументального мистецтва.

Пам’ятник Ольжичу

Пам’ятник Олегу Ольжичу, що розташований в однойменному сквері на розі вулиці Перемоги й Ольжича відкрили 27 жовтня 2017 року. Його встановлення влада планувала ще з 2007 року до 100-літнього ювілею від дня народження поета, але лише у травні 2017 року уклали договір про закупівлю пам’ятного знаку за півмільйона гривень. Відповідно, у жовтні 2017 в Житомирі та Україні з’явився перший пам’ятник українському поету та політичному діячеві, а ще у 2016 році Олегу Ольжичу посмертно надали звання «Почесного громадянина міста Житомира».

Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації №615, пам’ятник занесли до переліку об’єктів культурної спадщини, як витвір монументального мистецтва. Окрім того, влітку 2021 року житомирянам презентували ескіз майбутнього міжкультурного простору, на розі вулиць Старовільської та Ольжича, присвяченому Олегу Ольжичу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.