Вівторок, 10 Вересня, 2024

Слава Україні та Воля: мурали створені під час війни в Житомирі

З початку повномасштабного вторгнення українці почали боротися за свою незалежність. Кожен по-різному висловлював свою підтримку для Українки: хтось створював треки, меми та патріотичні малюнки. У Житомирі з початку російської агресії почало зʼявлятися дедалі більше патріотичних муралів, які піднімають бойовий дух містян. Далі на zhytomyr-future.

У матеріалі розповідаємо про патріотичні мурали, які зʼявилися на житомирських будинках під час війни.

Воля

У центрі міста задню сторону кінотеатру «Україна» розмалювали в патріотичні кольори. За словами самої художниці Анастасії Сладковської цей стінопис символізує жагу до волі.

Які особливості розпису використала художниця:

  • Авторка показала прагнення до волі у вигляді леза;
  • Розписувала мурал — петрівкою;
  • Зелені кольори символізують відновлення життя;
  • Головна мета — це підтримка мам та дітей під час війни;
  • Розписувати стіну допомагали мами з дітками;
  • Така ініціатива дуже сподобалася житомирянам;
  • Навіть зараз стінопис служить фотозоною для жителів міста.

Мистецтво в бункері

У рамках проєкту “Мистецтво в бункері” діти разом із батьками та волонтерами розмалювали підвал багатоповерхового будинку. Саме ж укриття перебувало в страшному стані. Із занедбаного сховища вивезли два трактори сміття та встановили світло. Понад два тижні в певні години дня житомиряни та художниця збиралися та розмалювали стіни сховища. Згодом у сірому укритті з’явилися яскраві українські кольори та казкові тварини. Малювала укриття житомирська художниця Анастасія Сладковська. Зображення на стінах були обранні не випадково, адже рослинні візерунки вважалися оберегами. Цікаво, що на вході в укриття кожного відвідувача, ніби зустрічає хмурим поглядом — бик.

Мурал на стіні зруйнованого ліцею № 25

У червні (минулого року) на стіні зруйнованого росіянами ліцею № 25 з’явився новий мурал. Волонтери намалювали мапу з ангелами, які символізують постраждалих дітей під час війни. Дивлячись, на цю мапу неможливо стримати сльози.

Стріт-арт

Багато житомирських дворів та будинків почали розмалювати патріотичними графіті. У дворику на вулиці Михайлівській на стінах можна побачити багато написів, малюнків чи віршів. Зокрема, невідомі намалювали на стіні: портрет військового з автоматом, а зверху прапор України.

 Місцева художниця намалювала стінопис у підтримку військовим з “Азовсталі”. 

Також місцеві на стіні багатоповерхового будинку написали: “Слава Україні”. Подібних графіті на воєнну тематику в місті стає ще більше. Таким чином житомиряни підтримують військових та жителів міста.

Слава Україні

У Житомирі на одному з корпусів ДНЗ “Центр сфери обслуговування”, учні намалювали ще один патріотичний мурал. Вони зобразили українські квіти та написали цитату з твору Тараса Шевченка. Самі ж автори ініціативи кажуть, що хочуть, аби сіра стіна перетворила на щось яскраве та приємне. Для створення стінопису використовували поліський розпис. Перехожі, які проходять повз дивуються та роблять фото для соціальних мереж.

Леся Українка з джавеліном

Надихнувшись житомирськими стінописами та їх унікальними історіями, унікальні мурали почали створювати в області.Нещодавно незвичний стінопис з’явився в Іршанську. Цікаво, що зображення відомої української письменниці розташоване по вулиці Лесі Українки. Вона одягнена в національний одяг, а в руках тримає джавелін. За словами художника на створення стінопису його надихнув друг, який зараз на передовій. Митець довго думав, на яку тематику створити стінопис та згодом придумав. Сам малюнок доволі цікавий та унікальний. Вражають розміри малюнка, адже портрет письменниці — десь у середній зріст людини. На створення цього унікального малюнку пішло 5 днів. Новий стінопис дуже сподобався місцевим жителям — це місце вже давно стало новою локацією для фотографій. 

Мавка та Лукаш

Ще через кілька днів митець почав роботу та створив ще один чудовий ескіз. Згодом на стіні ще одного будинку художник намалював образ Мавки та Лукаша із драми-феєрії “Лісова пісня”. Головних героїв популярного твору митець зробив яскравішими та додав більше символіки. Ще через кілька днів на стіні місцевого магазину з’явилося зображення типового українського села з мальвами та парканом. 

На цьому художник зупинятися не збирається. Він і надалі плануємо створювати стінопис в подібному стилі, можливо, наступний стінопис буде із портретом Тараса Шевченка.

Мурали створені до 24 лютого 2023 року

Ще один цікавий мурал намалював художник Дмитро Краб. На одному з житомирських ліцеїв зобразив залізного птаха.

 Він символізує оберіг від зла. Це власний задум художника. Цей стінопис став окрасою будівлі. Зараз у Житомирі налічується майже 50 муралів. Деякі з них довгожителі й досі прикрашають місто. А деякі з них уже давно замалювали фарбою. Зокрема, стінопис на Михайлівській у дворі кінотеатру ім.І.Франка й досі приваблює житомирян. 

Цей мурал завдовжки 20 метрів. Його створили три роки тому. Однак він і досі манить до себе закоханих, адже цей стінопис про любов. Тут намальовані двоє купідонів зі стрілами. Ще досі на перехресті вулиці Михайлівської та Лятошинського прикрашає мурал “голуб миру”.

 Тут у патріотичних кольорах зображено голуба та янгола, які символізують мир. Наразі цей стінопис дає надію на довгоочікуване мирне небо в нашій державі. Унікальний та цікавий мурал з’явився у 2018 році в Покровському сквері. Він має назву “Трисвіт”.  

Цей стінопис символізує модель нашого Всесвіту, де в кожного є своє місце. У 2014 році на стіні з’явився ще один мурал “Житомир в орнаменті”. Художник зобразив герб із великою кількістю деталей. Отже, художник зробив подарунок Житомиру. Цей стінопис став частиною міста і став його символом. Ще також цікавий стінопис “Поліська Вишиванка”. Він створений у кольорах поліської вишиванки. На графіті зображено червоні, жовті, зелені та чорні кольори. І це надає муралу особливого значення та емоційності. Усі ті мурали, які були створені художниками та жителями міста додають яскравість у щоденні будні дні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.