П’ятниця, 26 Квітня, 2024

З чим асоціюється Житомирщина?

Майже всі мешканці планети земля чуючи назву якогось міста, країни чи селища в уяві отримують асоціацію від нашої підсвідомості про це місце. Коли ми чуємо Донбас, ми одразу уявляємо вугілля і метал. А картинку гірськолижного курорту Буковель ми уявляємо, коли чуємо Карпати. Ну а Хмельниччина, тут перша думка про величезний речовий ринок. Якщо ж говорити про Європейські міста то тюльпани і кокаїн – це про Амстердам. Нью Йорк – однозначно це статуя свободи і хмарочоси, регіон Баварія – це пивовари, будь яке місто Італії приносить нам в уяві картинки піци та макаронів,  а з містом Дубай в нас асоціюється найвища будівля світу Бурдж Халіфа та мега шикарне життя тутешніх жителів. Точно так само і наше місто в когось має свої асоціації. Щоправда, навряд чи арабський шейх коли підпалює сигару від сто доларової купюри думає про Житомирщину і що ж там славетного. Але все ж для більшості населення України наше місто має свої стереотипи та асоціації. Які саме? Поговоримо про найрозповсюдженіші на сайті zhytomyr-future.com.ua.

Панчішна Фабрика

Частенько на екранах телевізорів в гумористичних шоу, зрідка, щоб підсилити потужність своєї гумористичної репризи, вживають назву Житомир ( те ж саме роблять з містом Жмеринка,наприклад)  і плюсують туди згадування про нашу панчішну фабрику і її шкарпетки, про які чув кожен третій в Україні. І дійсно, величезний відсоток чоловіків і жінок України носять саме шкарпетки з Житомира. Не здивуємося, якщо арабський шейх навіть не підозрює, що носить Житомирське золото на своїх ногах. Але є всі передумови для того, що скоро на одну асоціацію про Житомир стане менше. В 2021 році підприємство продали, і можливо на його місці з’явиться будівельний гіпермаркет.

ЖЛГЗ

Житомирський лікеро-горілчаний завод. І не кажіть, що ви чи ваші родичі або ж ваші знайомі жодного разу не передавали гостинця родичам в інше місто чи країну у вигляді пляшечки горілочки. І скільки гостей міста самостійно намагаються знайти фірмові магазини, щоб привезти додому сувенір з нашого краю. І правда, продукція наших умільців славиться, без перебільшення, не лише в Україні а й далеко за її межами. За багату історію заводу, продукція доставляється не лише в оптову і роздрібну торгівлю, а й заможним людям особисто, державним діячам, українській еліті і спортсменам. І нехай вас не вводять в оману слова «лікеро-горілчаний», адже свого часу безалкогольний напій, який виробляли наші майстри, “Лісова казка” вживали всі члени Олімпійської збірної України на іграх в Мехіко у 1968 році.  Якість житомирського продукту, каже сама за себе вже більш ніж 120 років.

Морозиво «Рудь»

І ще одна асоціація з нашим краєм. Напевне, в світі немає людини, яка жодного разу не куштувала б морозива. Окрім того, що майже по всій Україні в магазинах і супермаркетах можна спостерігати морозильні ларі з логотипом морозива ТМ “Рудь”, то і майже кожного року влітку в більшості міст нашої держави відбуваються свята морозива від житомирського маслозаводу. Без перебільшень на ці свята приходять тисячі шанувальників прохолодних десертів. Тут діти і їх батьки отримують колосальне задоволення. Такі заходи безсумнівно лише додають і без того популярній марці “Рудь” слави. Гаслом житомирського маслозаводу є фраза: «Морозиво №1 в Україні». Безсумнівно так воно і є.

Національний музей космонавтики ім. С. П. Корольова

Зрідка прогулюючись повз музей космонавтики, спостерігаємо екскурсійні автобуси з туристами, які спілкуються іноземними мовами. Це говорить про те, що це місце відомо за межами Житомира та нашої держави, і від цього робимо висновок, що музей космонавтики – це не асоціація з Житомиром, це його гордість. Ну як не гордитися, коли Ілон Маск в 2021 році виявив бажання відвідати музей. Як підтвердження, в мережі інтернет є фото Ілона з онуками відомого житомирського авіаконструктора. В 2020 році музей отримав статус національного, що вкотре підкреслює його авторитет. Минулого року житомиряни дізналися, що в місцевому бюджеті виділили чималі кошти для реконструкції музею і дуже скоро він отримає нове обличчя. Зміни будуть не лише зовні а й зсередини. Тому чекаємо.

Леся Українка

Лариса Петрівна Косач-Квітка. Навіть не дивлячись на те, що всесвітньо відома поетеса народилася не в Житомирі, а в районі, в місті Новоград Волинський (тодішній Звягель), все ж саме з нею асоціюється місто Житомир. В честь Лесі Українки названі вулиці по всій Україні, а її обличчя прикрашає купюру в 200 грн. Цікавий факт, що пам’ятник відомій поетесі є не лише в Україні а і далеко за її межами, а саме в місті Торонто. Це й не дивно, адже в Канаді найбільша українська діаспора в світі. Варто додати, що твори нашої землячки були перекладені на багато інших мов, деякі з них це англійська, німецька, італійська, польська, французька і багато інших.

Дівчата з Житомира

Не дивлячись на вищесказане, є багато людей в світі, які добре пам’ятають команду КВК «Дівчата з Житомира», які на всю СНД прославляли наше місто. Апогеєм їх творчості був фестиваль в Юрмалі у 2011 році “Галасливий Ківін”, де дівчата отримали одну з найвищих нагород – великий Ківін в темному. А їх пісня про Шенгенську зону зірвала, зі слів Марини Поплавської, небачений до того сміх в залі “Дзінтарі”, тривалістю в 2 хвилини з хвостиком, щоправда до ефіру потрапили лише 11 секунд овацій. Наші красуні по праву входять до цього рейтингу. 

Життя не стоїть на місці. Роки йдуть і ми впевнені, що з плином часу наш регіон будуть асоціювати з іншими людьми, місцями, заводами, театрами, музеями і т.д. 

Шановний читач, ми перерахували декілька найвидатніших образів з якими асоціюється  наша славна  Житомирщина. І, можливо, саме ти і є та людина, чи можливо твоя справа колись принесе відомість нашому і без того славному місту. І в кінці, хотілося б процитувати величного Майка Тайсона: “Поки ми завзяті і терплячі, ми можемо отримати все, що забажаємо”. Що-що, а терпіти українці вміють. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.