Серед мальовничих лісів Житомирщини, всього в десятках кілометрів від міста, розкинулося селище Тригір’я. Неможливо знайти людину в області, яка б не чула про цей населений пункт, в якому проживають трошки менш як дві сотні людей. Знаходиться поруч біля селища Дениші, що є не менш відомим серед містян. Неймовірні краєвиди, річки, поля і лісові хащі, все це в компанії зі свіжим повітрям роблять перебування тут по-справжньому райською насолодою. Та не лише своєю природою славиться цей регіон. Є тут ще багато чого цікаво, та про все по черзі. Далі на zhytomyr-future.
Історія
Вагому роль у заснування селища відіграла поява православного монастиря, що був заснований у 1613 році, завдяки Миколі та Федору Вороновичам. Адже до цього, у 1598 році їх батько Микола передав село на утримання храму. За свою історію селище пережило багато потрясінь. Відчутний удар був прийнятий у роки голодомору 32-33 років ХХ століття. Цікавий факт, у 1906 році населення селища налічувало всього 45 осіб. Уявіть лишень, село можна було вивезти одним автобусом “Еталон”. Повз село протікає річка Тетерів, і якщо придивитися на скелясті схили, можна побачити наскільки впав рівень води. Звідси й висновок, що багато століть тому по цій місцевості пропливали торгові судна. Ще можна відзначити, що у 1906 році були Троянівської волості, Волинської губернії.
Культурна спадщина
Спасо-Преображенський чоловічий монастир
Не дивлячись на інформацію, що була на початку, все ж по різним джерелам дата заснування храму розбігається. Одні стверджують, що дата заснування 1583 рік, інші наполягають на 1598 році, а деякі науковці сходяться на даті 1362 році. У кого істина, достеменно не відомо. Проте сам факт наявності такого храму вже радує не лише жителів селища і всю нашу область. Тисячі мешканців Житомира і області, щороку, їдуть сюди заради того, щоб повінчатися, охрестити своїх дітлахів або ж просто заради фотосесії. На початку ХVІІІ століття храм належав греко-католицькій церкві, але православні звичаї продовжували жити. Через кілька десятиліть на кошти храму утримувалася благодійна лікарня. В тому ж столітті храм монастир перейшов під крило московської православної церкви. Безумно, як і у всіх храмах країни, і не лише, важкими видалися часи Великої Вітчизняної війни. Статус монастиря отримав у 1993 році. Найголовнішою святинею вважається чудотворна ікона Тригірської Божої матері, яка виконана у стилі ХVІІІ століття. А краєвиди, які відкриваються з території монастиря не можуть захоплювати. Приїдьте та переконайтеся.
Дуб
600 літній дуб, найстаріше дерево Житомирщини росте поруч біля села, що має горде ім’я “Дуб патріарх”. Саме таку табличку ви можете побачити поруч біля рекордсмена. Існує легенда, що колись біля дуба був сам Богдан Хмельницький, який свого часу відвідував Тригірський монастир. Висота дерева складає 35 метрів і діаметр 1.9 метра. Дерево занесено в список пам’яток природи.
Дениші
За кілька кілометрів від села знаходиться не менш відомий населений пункт, на територію якого функціонує санаторій, в який приїздили привести до ладу своє здоров’я ледь не з усього радянського союзу. В мальовничих лісах поруч із селами Дениші і Тригір’я тривали зйомки серіалу “Древляни” під шефством телеканалу “1+1”. Ті, хто бачили ліси поруч з цими селищами погодяться, що вони не лише мальовничі, а і мають у собі щось потойбічне і містичне.
Місцеві мешканці пишаються тим, що вони тут проживають і мають можливість дихати джерельно чистим повітрям і насолоджуватись цією красою чи не щодня. 20 кілометрів від Житомира і вас чекають кілька годин в іншому вимірі. В ці краї можна дістатися приміським транспортом, який курсує доволі часто. Якщо у вас є кілька вільних годин, ласкаво просимо, задоволення гарантовано.