Субота, 20 Квітня, 2024

День Соборності України у Житомирі – як місто святкуватиме

Незабаром відбудеться чергова річниця, що пов’язана із незалежністю України – 103 роки від Дня проголошення Акта Злуки Української народної Республіки та Західноукраїнської народної республіки. Анонсуючи цьогорічний  День Соборності,  пресслужба Житомирської міської ради опублікували на своєму офіційному сайті план заходів. На містян чекатиме традиційні патріотична хода та “ланцюг єдності”.

Містянам пропонують долучитися до урочистостей, які розпочнуться з 13-ої години. Більше на сайті zhytomyr-future.com.ua.

Заходи, які заплановано на 21 січня

З 12 ранку до другої години дня у Свято-Михайлівському Соборі проходитиме служба Божа, житомиряни зможуть помолитися за Україну та український народ. В той самий час заходи проходитимуть одночасно ще на декількох локаціях, а саме:

  • покладання квітів до стели Героям Небесної Сотні, Свято-Михайлівського кафедрального собору та пам’ятника Івана Огієнка за участі представників обласної державної адміністрації, міської ради та громадськості (з 12.45 до першої години дня);
  • традиційна хода, що переходить у “Живий ланцюг”. Він починатиметься від Свято-Михайлівського кафедрального собору до пам’ятного меморіалу Героям Небесної сотні, що знаходиться на Майдані Сергія Павловича Корольова. Житомиряни займатимуть вулицю Михайлівську з 13.00 по 13.15;
  • з 13.15 біля меморіалу Героям Небесної сотні на майдані Сергія Павловича Корольова спільно виконуватиметься Державний гімн, а далі учасники заходу фотографуватимуться. Можливо проходитиме додаткова молитва церков Житомира;
  • О третій годині дня розпочнеться святковий концерт до 103-річниці Соборності та 140-ої річниці від Дня Народження Івана Огієнка у обласній філармонії імені Святослава Ріхтера. Долучитися до нього можуть всі житомиряни, це абсолютно безплатно.

Заходи, які заплановано на 22 січня

Наступного дня житомиряни продовжуватимуть святкування. О 10 ранку розпочнеться покладання квітів одночасно на трьох локаціях – меморіальної дошки Михайла Сергійовича Грушевського, могил учасників українських національно-визвольних змагань Миколи Сціборського й Омеляна Сеника та пам’ятника Олега Ольжича. 

Минулоріч, зважаючи на протиепідемічні обмеження, святкування проходило не так масштабно. Проте можна згадати розгортання Державного прапора величиною майже у 100 квадратних метрів, яке було організовано першокурсниками Житомирського військового інституту. Символізм був у тому, що усі ці молоді люди були призвані з різних областей України. Це показує єдність.

Цікаво, що цьогоріч День Соборності України святкуватимуть не лише на Державному рівні, а й в інших країнах. Зокрема, у Варшаві планують вшанувати пам’ять козаків та офіцерів Української народної республіки. Багато з них поховані на території Польщі, а саме – на Вольському православному кладовищі. Окрім цього, “ланцюг єдності” створюватиметься у Празі. Про це повідомило посольство України у Чехії.Долучитися до урочистостей можуть не лише українці, а й “чеські друзі України”, які підтримують наш народ.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.