Четвер, 25 Квітня, 2024

На базі «Житомирської політехніки» створили інтерактивний музей науки і технологій

У Державному університеті «Житомирська політехніка» створили інтерактивний музей науки і технологій «Політехнік». Інтерактивний музей є першим в Житомирі класичним музеєм науки і технологій, які поширені у світі. Це спільний проект університету та асоціації випускників Житомирської політехніки. У створенні експонатів музею, починаючи від ідеї і креслень, завершуючи втіленням, безпосередньо бере участь студентська лабораторія мехатроніки «MechLab», що наочно демонструє знання та практичні вміння студентів університету. Більше на сайті zhytomyr-future.com.ua.

Головне завдання музею

Наразі тут демонструють 30 експонатів, за допомогою яких відвідувачі можуть самостійно перевірити принципи роботи законів природи. Експонати наочно пояснюють виникнення природних явищ і механізми їх дії. Головне завдання музею – пробудити інтерес школярів та студентів до навчання, показати науку цікавою, зрозумілою, видовищною і такою, що захоплює. Близько години буде достатньо для того, щоб вивчити принцип роботи всіх експонатів. У майбутньому експонати постійно оновлюватимуться, а експозиція буде динамічно змінюватися. Окрім того, у музеї облаштовано дитячий простір для дітей та членів сімей ветеранів війни, військовослужбовців запасу, загиблих учасників бойових дій.

Тематичні напрямки

В інтерактивному музеї представлені експонати за такими тематичними напрямками: механіка, оптика, електрика, магнетизм, логіка, акустика. Частиною музею є центр 3D-друку, в якому предмети друкують на 3D-принтерах, створених студентами. Саме з нього розпочинають екскурсію музеєм. Наступним кроком, під час екскурсії, пропонують присісти на «стілець Будди», який складається з 2,5 тис. гострих цвяхів. Ефект чорних дір демонструє «Маріанський жолоб», а за допомогою магнітних деталей, конструюють різні фігури, що пояснює явище магнетизму. Частотна трубка дає розуміння того, як виглядає певна частота звуку. В музеї також є сконструйований з пластикових труб музичний інструмент, який демонструє поширення звуку у повітрі. Динамо машина демонструє як механічний рух перетворюється на енергію.

У музеї за допомогою «Крісла Мюнхгаузена» демонструють золоте правило механіки. Інші експонати демонструють закон збереження імпульсів, ефект Бернуллі, ефект струмів Фуко. З ефектом відбивання та заломленням світла можна ознайомитися в кімнаті оптичних ілюзій. Також у музеї є «Ехофон», цифровий мікроскоп, «фігури Хладні», вертикальний більярд та «кулі Ньютона». Окрема розвага – зав’язати шнурки на кросівках за допомогою плоскогубців. В інтерактивному музеї також обладнаний комп’ютерний клас та наукова бібліотека. Окрім екскурсій там проводять заняття та майстер-класи з 3D-друку. Зараз в майстернях створюються котушка Тесли та торнадо-водоворот для наступних експозицій.

Групові екскурсії проводяться лише за попереднім записом за номером 068 626-45-66. Режим роботи музею: пн.-сб. з 9.00 до 16.00. ВАЖЛИВО: з 30 жовтня, у зв’язку з червоною зоною в Житомирській області, відвідування музею тимчасово неможливе.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.