П’ятниця, 29 Березня, 2024

На Житомирщині створять Центр для захисту дітей

Захист дітей в Україні – це одне з першочергових завдань, тому йому приділяється багато часу та коштів. Проте варто пам’ятати, що це питання є всеосяжним, а небезпека для дитини зустрічається у різних сферах її життя. Значна частина зусиль спрямована на профілактику булінгу, дискримінації, педофілії та насильства стосовно однієї з найменш захищених груп населення. Проте що робити, коли злочин щодо дитини вже було скоєно? Більше на сайті zhytomyr-future.com.ua.

Прокуратура області анонсувала створення нового Центру

На жаль, за останніми даними, кількість злочинів проти неповнолітніх громадян України стрімко зростає. Тобто можна спостерігати трагічну тенденцію до того, що жертвами різних видів насильства стають саме діти. За 2021 рік було зареєстровано 41 кримінальне провадження проти статевої свободи та статевої недоторканості неповнолітніх дітей лише у Житомирській області. Цифри жахають – минулого року показники були вдвічі нижчими. У 2020 році 7 дітей постраждало від зґвалтування, в той час, як у 2021 році ця цифра доходить до 23. Окрім того, останнім часом дуже часто повідомляють про випадки домашнього насильства.

 З цієї причини тему злочинів щодо неповнолітніх було зачеплено на зустрічі із заступником голови Житомирської Обласної Державної адміністрації Віктором Градівським. Під час проведення заходу у державній установі 21 січня 2022 року начальниця відділу захисту інтересів дітей та протидії насильства прокуратури області Оксана Кайданович виступила зі зверненням. Вона навела невтішні дані та наголосила на необхідності захисту неповнолітніх, які стали жертвами або свідками скоєння злочину. Це передбачає допомогу з боку юристів, психологів тощо. Саме Оксана Кайданович вперше заявила про ініціативу Житомирської обласної прокуратури створити спеціалізований Центр для таких потреб. Ініціативу було підтримано, тому найближчим часом планується обрати приміщення.

Пізніше представники прокуратури та органів влади обговорили деталі та послідовність конкретних дій для організації нового проєкту. Один з ключових етапів – ініціювання укладання Меморандуму між Представництвом дитячого фонду ЮНІСЕФ на території України та Житомирською облдержадміністрацією. 

Що відомо про майбутній Центр?

Модель запропонованого Оксаною Кайданович Центру для захисту дітей, що постраждали або стали свідками насильства вже певний час існує у різних куточках світу й називається Барнахус. Навіть в окремих регіонах України запущено процес створення аналогічних закладів. 

Барнахус – це центр, де з постраждалими дітьми зможуть працювати у різних напрямках, зокрема, проводити медичні огляди (як необхідні у судовій медицині), а також терапію від багатьох спеціалістів. Центр сприятиме лікуванню та підтримці неповнолітніх після жахливих ситуацій, захисту дітей від ретравматизації, яку вони можуть отримати після співбесід у різних установах, та створенню комфортного середовища для проведення розмов зі слідчими (дитина не відчуватиме тривоги, а у ході розмови з нею фахівці отримають важливу інформацію).

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.