Субота, 20 Квітня, 2024

Понад 6,7 млн: у Житомирі оголосили тендер на будівництво «ОльжичSpace»

У наступному році на розі вулиць Старовільська та Ольжича у Житомирі з’явиться міжкультурний простір присвячений Олегу Ольжичу. Управління капітального будівництва Житомирської міської ради оголосило тендер на реконструкцію території з встановленням архітектурних форм за адресою: вул. Ольжича, 14. Розпочати будівництво планують вже наприкінці грудня цього року, а завершити до 1 вересня 2022 року. Далі на zhytomyr-future.

Місце для культурного простору обрано не випадково, саме на розі цих вулиць стояв будинок, у якому родина Олега Ольжича винаймала помешкання. Він був зруйнований у 2001-му році, а тепер на цьому місці хочуть побудувати «ОльжичSpace». Обговорення щодо його остаточного вигляду досі тривають, а от вартість будівництва вже оцінюють у 6 млн 713 тис. 787 грн. Ймовірно цей комплекс складатиметься з декількох павільйонів: для експозиції про життя і творчість поета, а також для проведення культурно-мистецьких зустрічей.

Технічне завдання

За умовами тендеру за 6 млн 700 тисяч планують провести земляні роботи, улаштувати фундаменти та змонтувати каркаси одноповерхових будівель. Після чого облаштують перегородки на металевому однорядному каркасі з обшивкою гіпсокартонними листами. Підлогу покриють керамічною квадратною плиткою, а стелю виконають у стилі «Грильято» (решітчаста металева конструкція). Під час зовнішнього оздоблення, кошти витратять на монтаж та скління збірно-розбірних вітражів з алюмінієвих сплавів та опорядження стін фасадів металосайдингом з утепленням.

Займуться також прокладанням трубопроводів, монтажем систем опалення, вентиляції, каналізації, протипожежної безпеки та охоронної сигналізації. Для освітлення використовуватимуть переважно трекові світильники Feron AL111 та точкові світильники LED-SR-170-12.

На території навколо міжкультурного простору укладуть тротуарну фігурну плитку «Юнігран». Встановлять шість лавок Alba 2 InterAtletika LP015 та три урни InterAtletika. Облаштують п’ять велопарковок  по типу Житомир та 39 стовпчиків з нержавіючої сталі для огорожі тротуару та паркування INCAP.

Озеленити території планують за допомогою висадки 11 гостролистих кленів Голден Глоб (на штамбі) та 11 червоних кленів Брендивайн. Висадять також кущі спіреї японської Голден Принцес та кизильника блискучого.

Ескізи

Перший ескіз, опублікований на фото, оприлюднила головна архітекторка міста Ольга Бронштейн в липні 2021 року. Проте вже через тиждень ескіз «Ольжич Space» вирішили докорінно змінити, вислухавши зауваження та пропозиції.

Останній ескіз майбутнього міжкультурного простору Ольжича презентувала у коментарі zhitomir.info Ірина Дячук – директорка Національного музею космонавтики ім. С. П. Корольова. Саме вона була ініціатором створення культурного простору.

Про Олега Ольжича

Народився Олег у 1907 році, після чого прожив два роки у Житомирі, а у 1909-му році разом з сім’єю переїхав до Пущі-Водиці під Києвом. Ще змалку Олег відзначився художніми та музикальними здібностями. Зокрема у п’ять років створив п’єсу на три дії, власноруч її проілюструвавши. Ще з юнацтва він був активним членом та очільником ОУН, займався просвітницькою діяльністю. У свої 23 роки Олег захистив докторську дисертацію про неолітичну розписну кераміку Галичини при Карловому університеті в Чехії. Проте, гестапо схопило поета на конспіративній квартирі у Львові. Після чого, він загинув від тортур у концтаборі Заксенгаузен 10 червня 1944 року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.