Четвер, 25 Квітня, 2024

Житомир знову замінували – що відбувається у місті?

24 січня у правоохоронні органи Житомира в черговий раз надійшло повідомлення про замінування. Цього раз зловмисник повідомив, що вибухівки знаходяться у дитячих садочках, лікарнях, торгівельних центрах та аеропорті. Уже протягом декількох місяців мінування об’єктів громадського користання по всій Україні мають масовий характер та зустрічаються майже щодня. Жителі міст втомлені, бо тепер майже з будь-якого місця тебе можуть евакуювати під загрозою вибуху. 

Що робити з цим та що взагалі відбувається? Розглянемо декілька популярних думок. Більше на сайті zhytomyr-future.com.ua.

Чи знайшли вибухові пристрої?

24 січня дзвінок працівники правоохоронних органів Житомира отримали приблизно о пів на одинадцяту ранку. Невідомий сповістив, що на електронну пошту патрульної поліції надійшло повідомлення про замінування усіх дитячих садків, лікарень, торгівельних центрів та аеропорту. Фахівці одразу взялися обстежувати усі перелічені об’єкти на предмет вибухонебезпечних пристроїв.

Перевірка тривала довго, тому що тільки дитячих садків потрібно було перевірити близько півсотні, але уже о 15.00 патрульні повідомили, що нічого підозрілого у приміщеннях знайдено не було. 

Реакція громади

За день до цих подій, 23 січня, після надходження повідомлень про замінування освітніх закладів у вихідні, у батьківських чатах з’явилися повідомлення, у яких освітні працівники:

  • запевнили, що усі необхідні перевірки було проведено, тому діти знаходяться у безпеці;
  • попросили лояльно та з розумінням ставитися до ситуації, що склалася, та терміново забирати дітей додому (після евакуації вони знаходитимуться на вулиці);
  • звернулися до людей, які отримували схожі повідомлення та тих, хто може долучитися до охорони території, з проханням про допомогу у боротьбі з телефонним тероризмом. 

Як ситуацію коментує влада?

Події прокоментували у Службі Безпеки України. За їх інформацією. за масовими мінуваннями стоїть Російська Федерація, а такі дії направлені на дестабілізацію ситуації в Україні зсередини. Фахівці повідомляють, що більшість повідомлень про закладання вибухівки надходить з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей або суміжних пострадянських країн.

Наразі проблема стала масштабнішою, тому що у 2021 році повідомлень про хибне замінування було отримано 100, а з початку 2022 року – вже більш як три сотні. 

Псевдомінування – це справді небезпечно?

Насправді так. В першу чергу, небезпека полягає у створенні паніки серед населення, проте не лише таким чином неправдиві повідомлення шкодять суспільству. Коли величезна кількість фахівців та техніки направляється для перевірки замінування, деякі люди можуть лишитися без допомоги поліції та медичних працівників. Деякі школи по всій Україні було переведено на дистанційну форму навчання.

Мер Житомира Сергій Сухомлин повідомив про намір створити групи, до яких входитимуть житомиряни, що допомагатимуть у разі появи повідомлень про замінування. Додатково з керівниками усіх закладів буде проведено розмову, в ході якої вони отримають алгоритм дій у аналогічних ситуаціях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.