Протягом двох років у Житомирі хочуть оновити Гідропарк. Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА незабаром оголосить тендер на виготовлення проєктно-кошторисної документації щодо реконструкції гідропарку в Житомирі під урбан-парк за адресою: Чуднівське шосе, 3. Цього року замовлять проєкт, а протягом 2022-2023 років реконструкцію планують завершити. Попередньо, загальна площа робіт складає 50 гектарів, від вхідної групи до центру вертебрології й реабілітації. Далі на zhytomyr-future.

Що таке урбан-парк?

У першу чергу, урбан-парк це вільний простір для нового формату відпочинку, який поєднує в собі комплекс різних майданчиків для творчого самовираження, для занять вуличними видами спорту і просто активного відпочинку для сімей. Наприклад, в урбан-парку можуть бути зібрані майданчики для стріт-денсу, паркуру, воркауту, занять баскетболом та міні футболом, бігові та велодоріжки, памп-треки та скейтпарки, скеледром або ж столи для настільного тенісу, а також локації для занять кросфітом, йогою або фітнесом.

У декількох містах України вже почали створювати урбан-парки для покращення здоров’я населення, тому що на сьогодні лише 15% українців займаються спортом хоча б раз на тиждень. У той час, коли понад 50% взагалі не виконують жодних фізичних вправ. Зокрема, створення урбан-парків передбачено в рамках національних програм «Велике будівництво» і «Здорова Україна», з метою популяризувати спорт серед населення. Один з таких парків нещодавно відкрили в Києві, ще чотири урбан-парки працює у Харкові. У 2022 році створити такі майданчики планують у Харкові, Львові, Дніпрі, Кропивницькому, Кривому Розі та Сумах. У 2023-му їхнє відкриття заплановане майже у всіх містах обласного значення.

Майстерня міста

24 червня 2021 року, у рамках фестивалю «Майстерня міста» головна архітекторка міста презентувала концепцію реконструкції Гідропарку. Насамперед передбачається влаштування тимчасової автостоянки перед новою вхідною групою у вигляді арки, поруч з інформаційними щитами зі схемою руху та зонуванням парку. Після чого, концепція передбачає облаштування розважальної та спортивної функціональних зон відпочинку. Зокрема, у розважальній зоні, біля наявного канатного парку, планують оновити атракціони, розмірковують над встановленням «динопарку» або контактного зоопарку. Біля розважальної зони планують створити вуличний кінотеатр.

У спортивній зоні, яку розгорнуть на паралельній алеї, передбачений памп-трек для велосипедистів та бігові доріжки навколо парку. Для занять спортом розширять вже наявний майданчик та встановлять спеціальні тренажери. Зону барбекю з продуктовими кіосками розташують на галявині біля місцевого кафе.

Окрім того, планують повністю реконструювати прибережну смугу під зону пляжного відпочинку. На дитячому та дорослому пляжах планують зробити спуск до річки та навіси від сонця. Реконструюють також човнову станцію, адміністративні приміщення для рятувальників, охорони та медпункту. Біля дитячого пляжу планують встановити новий санвузол, душові кабіни, роздягальні та питні фонтанчики. Проблему забруднення води в Тетереві, вирішуватимуть окремо. Орієнтовна сума вартості реконструкції Гідропарку, представленої на «Майстерні міста» складає 70 млн грн. Остаточна вартість буде відомою після виготовлення проєкту урбан-парку.