Обираючи, куди ж можна поїхати на вихідні, наприклад, варто звернути увагу на підбірку мальовничих місць нашого місця та околиць. Житомир Майбутнього поділиться підбіркою популярних, незвичних коротких мандрівок поблизу Житомира та в районі міста.
Острів Кохання
Варто почати з найбільш популярного, знайомого всім маршруту. Дивовижно, але ще чимала кількість житомирян все ще мріють сюди потрапити, зробити яскраві світлини на острові Кохання.
Якщо у вас немає авто, можна сісти на автовокзалі на автобус, або ж доїхати по трасі на Бердичів. Село Старий Солотвин знаходиться 35 км від Житомира.
Поїздка, однозначно, того варта, навіть якщо ви зробите всього лише одне фото. Будинок рибалки на острові Кохання – це мальовниче місце, розташоване посеред річки Коднянка. Молоді пари закоханих, подружжя, літні люди – всі вони полюбляють це місце. Саме тут можна зробити вдалі пейзажні знімки.
Варто додати, що будинок рибалки створений штучно ще в 1970 році. Навколо походження місцини витають легенди та перекази, котрі ще більше підживлюють інтерес з боку туристів. Острів Кохання прекрасний в будь-яку пору року, в будь-який час доби.
Тетерів та Дениші
Це місця сили, в яких побував хоча б раз кожний житомирянин. Саме тут можна побути наодинці з природою, насолодитися берегами, лісом. Село Дениші приваблює туристів тим, що тут можна організувати сплави на байдарках, поставити намет та провести, таким чином, активні вихідні.
Підкорювачі вершин знають скеледром, на ньому тренуються альпіністи. Варто додати, що гранітний каньйон досягає 25 метрів у висоту. Село Дениші знаходиться геть поруч біля Житомира, всього за 22 км.
Український Діснейленд
Мало хто знає, але за 109 км від Житомира, у напрямку Гурівщини, розташована кіностудія Victoria Films Studio. Місцина відома як український Діснейленд. Це найбільша в Україні кіностудія, котра займає територію 36 га, разом з десятком павільйонів. Також на території є натурний майданчик, парк ігрового транспорту.
Житомиряни не зможуть потрапити на екскурсію, але зробити яскраву світлину на в’їзді, точно вийде.
Нова Чортория
Чимало жителів Житомирщини і не здогадуються про це місце. Саме в Новій Чорториї знаходиться паровий млин, садиба Оржевських. Для прикладу, паровий млин побудували в 1870-х роках, але за цей час він не втратив своєї привабливості серед туристів зі всіх куточків нашої країни.
Будівля має 7 поверхів, заворожує своєю величчю, виконана в промисловому стилі. Відомо, що фінансував будівництво граф Оржевський. Поряд знаходиться його садиба. Ця локація також заслуговує уваги, її варто відвідати. Садиба приваблює стилем бароко, котрий згодом реконструювали. Характерні риси:
- центральні ворота;
- античні сходи з геральдичним драконом;
- античний вітраж на будівлі.
Окрім парового млину, величної садиби з багатою історією, можна влаштувати пікнік. Адже поруч розташований парк з озерами, пейзаж дійсно чудовий.
Місцина знаходиться за 100 км від Житомира. Можна дістатися автобусом з автовокзалу, або ж автомобілем з Любара у напрямку Стара, Нова Чортория.
Урочище Камінне Село
Рудня-Замисловицька – по-справжньому дивовижна місцина. Її згадують напередодні містичного Хелловіну. Камінне село є свого роду вулицею, котра утворена посеред лісу, що дійсно дивує та приваблює водночас. Валуни різного розміру та форми.
Є чимало версій щодо походження каменів, покритих мохом. Місцеві мешканці вірять в одну. Вони вважають, що ця місцина є урочищем, створеним Богом. На деяких каміннях можна побачити так звані «сліди Бога». Невеликі заглибини схожі на людську ступню. Приїхавши сюди, варто загадати бажання.
Щоб дібратися до урочища, варто сісти на рейсовий автобус до м. Олевська, далі до села Устинівка і пішки лісом. Камінне Село знаходиться від Житомира за 160 км, але коли туристів та наполегливих житомирян це зупиняло.
Скеля Чацького
Знаходиться в місті, є одним з символів Житомира. Це гранітна скеля з вершинним каменем, котра схожа на людську голову. Це по-справжньому мальовниче місце, котре створене природою, в результаті вивітрювання гранітних порід, а не людиною. Чимало легенд відомо. Одна з них полягає в тому, що скеля отримала назву від імені козака Чацького, який не міг ніяк утекти від польських вояків, тому стрибнув разом з конем у річку Тетерів з висоти без шансу на спасіння.
За іншою версією скелю назвали на честь видатного діяча освіти Тадеуша Чацького. В будь-якому разі, житомирська скеля має характерний профіль кам’яної голови. Це заворожує та лякає водночас.
Підвісний міст
В парку через річку Тетерів розкинувся підвісний міст. По ньому полюбляють гуляти житомиряни, сюди приходять туристи. Адже з висоти відкривається вид на мальовниче місто. Особливо облюбували це місце закохані пари, котрі вішають замки, як символ кохання.
Варто додати, що під час будівництва підвісного мосту, за основу взяли проєкт мосту через Босфор. Він входить до числа найвищих в Україні, адже розташований на висоті 43 метрів. Утримується підвісний міст завдяки металевим вантовим конструкціям на двох пілонах, висота котрих досягає 70 метрів.
Вдень любителі екстремального відпочинку розважаються завдяки роуп-джампінгу, а ввечері працює ілюмінація.
Соколовський кар’єр
Це улюблене місце дайверів. Його глибина – понад 100 метрів, а видимість досягає 10-15 метрів. Бірюзова вода, ліс, багаторівневе дно – це дійсно мальовниче місце, котре приваблює не лише житомирян, але й туристів. Дайвери діляться враженнями, розповідаючи, що під водою створюється враження, неначе пливеш у лісі.
Утворилась водойма більше 20 років тому. Граніт вже давно не видобувають в цьому місці, але ПП досі працює. Варто додати, що Соколовський кар’єр розташований на закритій території.
Пізнавати свій край завжди корисно та цікаво. Можливо, десь ви не були ще, якась місцина стане приємним відкриттям. Не важливо, яким способом ви поїдете, важливо з ким. Якщо не має грошей та бажання їхати в далечінь, завжди можна скористатися путівником по рідному краю.