Субота, 27 Квітня, 2024

Реконструкція кінотеатру «Жовтень»: як це було та чого очікувати?

Про реконструкцію кінотеатру «Жовтень» на майдані Корольова в Житомирі говорять вже 10 років. Влада міста, починаючи з 2011 року, хотіла перетворити приміщення у будинок культури, кіноконцертний комплекс та артцентр для молоді. Проте до реалізації не дійшла жодна з ідей, всі зупинялися на етапі розробки проєкту реконструкції. 6 жовтня 2021 року Управління капітального будівництва Житомирської міськради оголосило ще один тендер на виконання проєкту реконструкції кінотеатру «Жовтень» з очікуваною вартістю 1 млн грн. Чи побачимо цього разу практичне втілення реконструйованої будівлі, чи знову все залишиться лише на папері, дізнаємося вже у наступному році. Адже, попередню проєктну документацію, на яку витрачено сотні тисяч гривень, схоже не планують «діставати з шухляди». Далі на zhytomyr-future.

(рис. 1. Жовтень)

2011 рік

За час каденції Володимира Дебоя у «Жовтні» планували створити кіноконцертний комплекс, зважаючи на вдале розташування у центрі міста. Тоді ж голова облдержадміністрації Сергій Рижук зазначив, що кошти на добудову, реконструкцію та будівництво важливих соціальних об’єктів будуть виділені з державного бюджету. Зокрема сім мільйонів на відновлення кінотеатру «Жовтень».

2012 рік

Під час брифінгу міський голова Володимир Дебой зазначив:

«Ніхто не збирається продавати цей об’єкт. Його буде збережено, реконструйовано, і в планах розмістити в цьому приміщенні міський Будинок культури, який сьогодні знаходиться на вулиці 1 Травня (ред. вул. Св. Ріхтера). Проєкт реконструкції передбачає кіноконцертний зал на 700 місць, 2 конференц-зали на 100 і 40 місць, малу залу для репетицій і всі необхідні приміщення для занять і гуртків дітей».

В жовтні цього ж року на виготовлення проєктно-кошторисної документації з реконструкції кінотеатру витратили 914 тис. грн з міського бюджету. Договір уклали з КП «Житомирпроект», за проєктом якого на реконструкцію хотіли витратити 50 млн грн (по курсу долара 8 грн), а саму будівлю порівнювали з Верховною Радою чи Рейхстагом.

(рис. 2. Кіноконцертний комплекс)
(рис. 3. Кіноконцертний комплекс 2.0)

2015-2016 роки 

У 2015 році, тоді ще кандидат на посаду Житомирського міського голови, Сергій Сухомлин також вніс створення молодіжного артцентру на базі кінотеатру у свою передвиборчу програму. Вже у 2016 році було створено ініціативну групу для розробки концепції та оголошено конкурс, на створення ескізного проєкту реконструкції кінотеатру «Жовтень» в артцентр для молоді.

Робоча група мала дійти єдиного бачення щодо концепції закладу:

«Це буде галерея, чи майданчик для молодіжного театру, чи це буде концертна зала. Проєктувальники будуть дивитися на скільки це можливо втілити в життя у цьому проєкті. На цей рік ми плануємо зробити проєкт, на наступний рік плануємо подавати цей проєкт з проєктно-кошторисною документацією до фонду регіонального розвитку і просити кошти на його реконструкцію», – розповіла Ірина Ковальчук.

Відкритий конкурс, з призовим фондом – 50 тис. грн проходив з липня до жовтня 2016 року. Найбільшу кількість балів за оцінкою журі набрала робота №030, на основі концепції якої планували реконструювати кінотеатр в артцентр.

(рис 4. Артцентр №030)

2018-2019 роки 

На розробку кошторисної документації тоді витратили 288 тис. грн та додатково 50 тис. грн на призового фонду за переможну концепцію трансформації кінотеатру. Проте капітальний ремонт кінотеатру «Жовтень» не здійснився і цього разу. У 2018 році проєкт визнавали як перспективний, але його втілення на той час не передбачалося. Проте вже у 2019 році Сергій Сухомлин повідомив, що є звернення громадських організацій, які хочуть взяти в оренду кінотеатр, аби зробити на місці об’єкту молодіжний артцентр.

2020 рік

У 2020-му році в рамках конкурсу на найкращий проєкт Громадського бюджету житомиряни обирали між реконструкціями трьох об’єктів: кінотеатру «Жовтень», Нового Бульвару та Водонапірної вежі.  За проєктом, на реставраційні роботи кінотеатру «Жовтень», крім фасаду будівлі де є унікальна мозаїка української художниці Світлани Зеленої, планували витратити 18 млн грн. Більшістю голосів житомиряни обрали ремонт Нового Бульвару, тоді ж як «інші два проєкти, «Жовтень» і Водонапірна вежа, поки що лежатимуть на полиці, допоки не знайдемо фінансування. На сьогодні я його поки не бачу, але якщо будуть якісь додаткові надходження – ми знову зможемо повернутись до цього питання» – повідомив міський голова.

(рис 5. Громадський бюджет)

Пізніше на сесії міської ради у грудні минулого року депутати виступали з ініціативою виділити кошти у сумі 24 млн грн на реконструкцію кінотеатру, в рамках програми «Будівництво (реконструкція, капітальний ремонт) об’єктів комунальної власності Житомирської територіальної громади на 2021-2023 роки», до якої включили реконструкцію «Жовтня». Тоді ж депутати Житомирської обласної ради ініціювали виділення субвенції у розмірі 1 млн грн на розроблення проєктно-кошторисної документації з реконструкції кінотеатру. Таким чином, замість реальної реконструкції історичної споруди у самому центрі міста, гроші вкотре виділяються на розробку чергового пакету документів.

2021 рік

Отож, 6 жовтня 2021 року Управління капітального будівництва Житомирської міської ради оголосило крайній тендер на виконання проєктних робіт з реконструкції кінотеатру «Жовтень» з очікуваною вартістю 1 млн грн. До 19 жовтня 2021 охочі можуть подавати заявки для участі в торгах на виконання реконструкції кінотеатру. Згідно з технічним завданням, в проєкті реконструкції повинні передбачити кінозал з великим світлодіодним екраном, кімнати для розвитку гуртків, зал для семінарів і конференцій. На проєкті повинна бути втілена трирівнева підлога для проведення виставок та інших культурних заходів, з урахуванням доступності для маломобільних груп населення. Також сцену для виступів колективів та перегородки на шарнірах у великих залах для зручності одночасного проведення різних заходів.

Окрім того, реконструкція має передбачати ремонт покрівлі, утеплення стін зі збереженням наявної мозаїки заміну мереж електропостачання, системи опалення та інженерних комунікацій; встановлення системи оповіщення про пожежу та відеоспостереження тощо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.